Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету відкрили для себе нові сторінки культури України

Студенти філологічного факультету відкрили для себе нові сторінки культури України

Студенти філологічного факультету відкрили для себе нові сторінки культури України
12.02.2018 14:59 Все Головні новини Факультети Філологічний Кафедра слов’янської філології екскурсії дозвілля

Із 24 січня по 3 лютого 2018 року студенти здійснили цікаву подорож, відвідавши Київ, Львів, Коломию, Ворохту, Яремче, Буковель та підкоривши карпатські вершини. Організаторкою заходу стала доцент кафедри слов’янської філології Оксана Темна.

Маршрут розпочався у столиці нашої держави з відвідування Києво-Печерської лаври, історія якої налічує майже 1000 років. Саме з нею пов’язано формування давньої літератури: ігумен Печерського монастиря Никон став першим відомим літописцем; з лаврою пов’язана і доля великого Нестора, який у 1110-х роках завершив працю над «Повістю минулих літ»; тут була також створена одна з видатних пам’яток давньої літератури XIII ст. — «Києво-Печерський патерик». Відчути особливу атмосферу доби середньовіччя студенти змогли, відвідавши комплекс підземних печер, де зберігаються мощі святих. 

Майбутні філологи ознайомилися з відомими пам’ятками історії та культури столиці України, а також завітали до літературних музеїв. Найбільше враження справила екскурсія у Літературно-меморіальному музеї Михайла Опанасовича Булгакова, де відтворена атмосфера початку ХХ століття: життя геніального письменника тут ніби переплітається з долями героїв його відомого роману «Біла гвардія». Студенти також побували у Національному музеї літератури України, де можна ознайомитися не тільки з історією розвитку української літератури та творчістю найвідоміших митців, але й оглянути унікальну бібліотеку, яка збереглася з тих часів, коли у цьому приміщенні знаходився один з найкращих навчальних закладів ХІХ століття — Колегія Павла Галагана, з якою пов’язані долі Агатангела Кримського, Інокентія Анненського, Михайла Драй-Хмари, Івана Франка та багатьох інших.

Проте, метою поїздки було не тільки культурне збагачення студентів: ми хотіли доторкнутися і до унікального світу українських Карпат. Запорошені снігом вершини та хребти, казковий ліс, річки та водоспади – все це надзвичайно вразило. Але гори стали й своєрідним випробуванням для тих, хто не звик до активного життя: щоб побачити фантастичні краєвиди, які відкриваються з гірських вершин, треба докласти неабияких зусиль, щодня долаючи багато кілометрів. «Першого дня багато хто з нас пройшов найдовший шлях у житті – за нашими плечима залишилося більше 20 кілометрів! – Ділиться враженнями студентка другого курсу Дар’я Лук’янчук.І нам пощастило помилувитися такими краєвидами, які багато хто бачив лише в уяві або на картинах. Перед нами відкривалися панорами засніжених гір та полонин, розступалися столітні дерева: сосни, смереки, ялинки! Ми бачили сліди диких тварин… Мабуть, у ті хвилини кожен відчув себе справжнім альпіністом, який підкорює вершини. У гори ми підіймалися кілька разів. І коли звикаєш до постійного навантаження, коли легені звільняються від брудного повітря міста, коли розум очищується від зайвих думок, ти починаєш відчувати себе зовсім іншою людиною: оновленою, вільною, готовою до будь-яких життєвих труднощів!»

Ознайомитися з тваринним світом Карпат студенти змогли у місті Яремче, де у вольєрах можна побачити диких кабанів, оленів, орлів, зайців та інших тварин і птахів. Після цього прогулянки лісом стали справжнім дослідженням: дикі косулі, зайці, вовки, кабани, білки, лисиці залишили багато слідів біля туристичних стежок, а одного дня нам навіть пощастило побачити двох косуль та зайця.

Гірські річки у Карпатах утворюють мальовничі водоспади, які взимку набувають особливого шарму, перетворюючись на крижані каскади. Найбільше нас вразив своєю могуттю яремчанський Пробій. Також ми помилувалися невеличким водоспадом Дівочі сльози та п’ятнадцяти метровим Гуком у Женецькій ущелині.

Під час подорожі ми не оминули увагою і знаменитий гірськолижний курорт Буковель, де покаталися на витягах та піднялися на хребет Довгої, звідки відкривався панорамний огляд найбільш відомих карпатських гір.

Для формування майбутніх філологів важливим було також спілкування з місцевим населенням, що дозволило ознайомитися зі специфікою гуцульського діалекту.

Один з днів ми присвятили огляду культурної спадщини невеличкого містечка, яке дало назву відомому жанру фольклору – коломийкам. Тут знаходиться Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, в якому представлено багату експозицію: національне вбрання, хатнє начиння, музичні інструменти -- та послухати надзвичайно цікаву екскурсію про місцевий побут та традиції.

У Коломиї також знаходиться унікальний музей, побудований у формі писанки, який став одним з «див» України. В ньому студенти ознайомилися з різними традиціями писанкового розпису, символічними орнаментами різних куточків України та колекцією пасхальних яєць, яка налічує більше 6000 експонатів.

Останнім філологи відвідали Лівів, де оглянули пам’ятки архітектури, які знаходяться у центральній частині міста, та відвідали популярні майстерні.

Поїздка допомогла не тільки побачити багато нового, але й знайти нових друзів, разом з якими цікаво проводити своє дозвілля. Отже, 10 днів зимових канікул стали для мандрівників справжнім святом, що запам’ятається на все життя.

«Вже повертаючись у Запоріжжя, прийшло усвідомлення того, наскільки чудовими були ці зимові канікули, ці незабутні пригоди! Я впевнена, що кожен, хто поїхав цієї зими в Карпати, буде ще довго згадувати цю подорож із посмішкою. Я дуже рада, що студентам Запорізького національного університету надають можливість подорожувати та бачити красу України!» -- діляться своїми враженнями студенти.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1918420624853988

 

Кафедра слов’янської філології

Схожі новини