Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики провели історичні паралелі

На факультеті журналістики провели історичні паралелі

19.02.2018 09:52 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики візит гостей виховна робота річниця бою під Крутами

Наприкінці січня українці відзначали 100-ту річницю бою під Крутами, у якому від рук червоноармійців загинуло чимало захисників УНР, добровольців, серед яких переважали київські студенти та гімназисти.

Нещодавно і в ЗНУ згадали про деталі цієї трагічно битви у контексті сьогодення: на факультет журналістики завітали: магістр історичних наук Михайло Волобуєв, ветеран полку "Азов" Максим Зайченко та випускниця факультету, речник "Національного корпусу", прес-секретар Запорізької обласної організації ветеранів АТО та ГО "Юнацький корпус" Валентина Обухова. У залі зібралися студенти І та ІІІ курсів факультету, представники професорсько-викладацького складу разом із деканом Віктором Костюком, який урочисто відкрив захід.

Історик Михайло Волобуєв занурив присутніх у атмосферу 1918 року. Детальний екскурс у історію допоміг не лише згадати події того року, але і дізнатися передумови битви, її хід, історичне тло та значення. Аналізуючи помилки суспільства того століття, доповідач закликав не повторювати їх – не бути байдужими. Адже історія рухається по колу. Як у далекому 1918 році найвагомішу роль в обороні Києва відіграв саме добровольчий рух, свідома молодь, так і зараз багато чого залежить від бійців батальйонів, що стали на захист України. І аналогічно до подій 29 квітня 1918 року, коли чорноморський флот було офіційно оголошено флотом УНР та урочисто піднято відповідний військовий стяг, на сучасну Україну чекають позитивні зміни.

Ветеран "Азова" Максим Зайченко, своєю чергу розповів, як він, будучи ще студентом четвертого курсу, твердо вирішив, що не сидітиме склавши рук в очікуванні дива, а піде захищати свою країну. Адже саме впевнена у собі молодь і, зокрема, патріотично налаштоване студентство відіграють рушійну силу у творенні та захисті державності.

Підтримала однодумців і Валентина Обухова: як людина, що займається професією, яка відповідає її внутрішньому стану, гостя розповіла про труднощі роботи журналістом в умовах інформаційної війни. Валентина запевняє, що потрібно усвідомлювати потужність впливу засобів масової інформації на суспільство, чесно висвітлювати події та боротися за свою аудиторію. Адже втратити довіру читачів/глядачів можна швидко, а повернути її буде вкрай важко. Журналіст має виховувати патріотизм та небайдужість, бо саме байдужість перешкоджає такій омріяній українцями незалежності.

Фотогалерея:

Анастасія Давидченко,