Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий фотожурналіст поділився досвідом із юним поколінням медійників

Відомий фотожурналіст поділився досвідом із юним поколінням медійників

21.02.2018 09:22 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики позааудиторні заняття зустріч

Студенти факультету журналістики ЗНУ відвідали майстер-клас за участю члена Національної спілки журналістів та Національної спілки фотохудожників України Бориса Дворного. Захід відбувся в книгарні "Є".

Вони мали змогу послухати історію про творчий шлях фотографа, а це чимало – понад сорок років – та отримати поради щодо композиції власне на прикладі фотографій митця. Борис Дворний приділив значну увагу висвітленню теми різниці між фотографією та живописом, фотомистецтвом і фотожурналістикою. Основною частиною фотографії, на думку Бориса, є її документальність, яку не варто порушувати.

Серед свого творчого доробку митець показав багато робіт зі спортивних змагань із характерною динамікою, репортажні, символічні фото та фото із художньо-історичним задумом. Відкрити завісу створення світлин намагалися і колеги «по цеху», що теж прийшли із зацікавленістю та чекали на розкриття секретів.

Важливим аспектом у будь-якій фотографії є світло, об'ємність, контраст та правильно підібране розташування об'єкту. Це основне, на що лектор хотів звернути увагу новачків. Але найважливішим є задум. Саме через задум роботи Бориса Дворного мали успіх на фотовиставках й отримали визнання у вигляді понад 50 нагород. А як знайти ідею і зловити цей момент, можна було почути саме на заході. Борис Дворний натякнув, що це була не остання зустріч, бо він пише книгу і чекає всіх захоплених цим видом мистецтва на її презентацію.

Вікторія Добровольська,

студентка 2 курсу факультету журналістики ЗНУ