Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася прем’єра вистави «Принц із маленької планети»

У ЗНУ відбулася прем’єра вистави «Принц із маленької планети»

26.02.2018 13:15 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Університет дозвілля Перша Справжня Театральна Студія

Двадцять четвертого лютого в Запорізькому національному університеті відбулася прем’єра вистави Першої справжньої театральної студії «Принц із маленької планети» із Броварів за мотивами казки «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Акторами цієї студії є діти від 7 до 14 років, керівник студії – Ірина Кирилюк, режисер – Дар’я Деркач, випускниця ЗНУ, хореограф – Дар’я Кульпіна. Вони не випадково завітали із презентацією унікального творчого продукту саме в Запорізький національний університет, адже за словами декана факультету соціальної педагогіки та психології Ольги Пономаренко у виші завжди відкрити двері для його талановитих випускників. Завідувач кафедри акторської майстерності та дизайну Галина Локарєва також підкреслила, що представники факультет пишаються творчими успіхами його випускників і завжди радо зустрічають їх в альма-матер.

Дар’я Деркач, випускниця факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, режисер вистави «Принц з маленької планети» зауважила: «Ця історія зараз є навіть актуальнішою ніж у той час, коли вона була написана. Я думаю, це – історія про байдужість та про щирість, про те, що справді треба цінувати в своєму житті. Хочеться, щоб батьки приділяли більше уваги своїм дітям. Ми ставили цю виставу два місяці, складнощів не було, мабуть, жодних. Ці діти для мене як Лиси та Троянди – вони мене приручили».

За сюжетом Маленький принц, як і в оригіналі, живе на своїй планеті, має три вулкани, що ледве дістають йому до колін, та постійно викорчовує набридливі баобаби. Але одного разу до його домівки вітром заносить зернятко, з якого виростає красива квітка. Принц товаришує з нею, але Троянда виявляється занадто примхливою. Згодом Принц вирішує, що не може залишатися на своїй планеті і вирушає у мандри шукати чогось більшого.

Упродовж вистави Маленький принц зустрічає купу диваків. Першим стає пихатий король, який прагне правити, але на його планеті, окрім нього, нікого не має. Далі головний герой рушає на планету, де живе Звіздар. Принц ніяк не може зрозуміти, навіщо рахувати зорі, і він пояснює це так: «Зірки чиї?» – «Нічиї…» – відповідає Принц. – «Отже, мої. Я перший додумався ними володіти».

Під час своєї подорожі Маленький принц намагається потоваришувати з кимось, але нічого не виходить, і герой робить висновок, що ніколи не зрозуміє «цих дивних дорослих». Лише в кінці він зустрів Лиса, який забажав бути прирученим. Так Принц нарешті зустрів товариша, і навіть більше: він зрозумів, якою цінною є дружба і вирішив повернутися до своєї Троянди. На Землі він бачив багато гарних троянд, але Лис допоміг йому зрозуміти, що лише його троянда є особливою, оскільки хлопчик турбувався про неї, вклав у неї душу. У момент кульмінації історії Принц промовляє до земних квітів: «Ви красиві, але порожні. Заради вас не захочеться вмерти».

Мабуть, саме це і стало провідною ідеєю як казки Сент-Екзюпері, так і вистави. Образи дорослих, що зайняті безглуздими та непотрібними справами, підібрані з великою точністю та іронією. І дійсно, часто буває так, що люди замикаються в своєму маленькому, лише їм зрозумілому світі, який ніхто не може зрозуміти.

Фотогалерея:

Маргарита Безбородова,