Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЗНУ провели майстер-клас із театральної журналістики

Для студентів ЗНУ провели майстер-клас із театральної журналістики

27.02.2018 11:26 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес майстер-клас

Днями на факультеті журналістики ЗНУ відбулася зустріч студентів із театрознавцем, членом ГО «Запорізьке театральне товариство» Наталією Ігнатьєвою.

Під час майстер-класу пані Наталія ознайомила другокурсників факультету з основами театральної журналістики. Вона розповіла про «плюси» і «мінуси» цієї спеціалізації, поділилась власним досвідом роботи.

На її думку, для театрального журналіста важливими є вміння аналізувати та дошукуватись відповідей на свої питання. Визначальним для вдалого написання статей на театральну тематику є і безпосередній глядацький досвід.

Зі студентами – учасниками зустрічі Наталія Ігнатьєва поділилась і основними правилами написання рецензій. Зокрема, вона порадила:

- Обов’язково вказати назви театру та вистави, ім’я автора і режисера;

- Звернути увагу на зовнішній і візуальний ряд;

- Проаналізувати звуковий ряд вистави;

- Коротко змалювати сюжет;

- Додати подробиці історії постановки, інформацію про саму п’єсу;

- Написати про враження глядачів: позитивні чи негативні, чому вони є такими;

- Можна писати від першої особи, використовуючи звороти «на мою думку», «мені здалося»

- Якщо вже критикуєте, – обов’язково аргументуйте свою критику.

- Пам’ятайте! Сучасне мистецтво має право на поліфонію думок, тому не дозволяйте собі таких фраз «Це не Шекспір».

До речі, гостя факультету запропонувала всім учасникам заходу, які вже готові спробувати себе в ролі театрального журналіста, взяти участь у конкурсі студентських рецензій в рамках театрального фестивалю «Січеславна-2018». Детальніше про умови конкурсу – на сторінці ГО «Запорізьке театральне товариство»: https://www.facebook.com/groups/ztt.2016/permalink/414505685660830/

Христина Майдук