Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету провели міжвишівську інтернет-конференцію

Викладачі філологічного факультету провели міжвишівську інтернет-конференцію

Викладачі філологічного факультету провели міжвишівську інтернет-конференцію
28.02.2018 11:39 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет наукова діяльність інтернет-конференція

Упродовж двадцять четвертого-двадцять шостого лютого, уже вдруге, відбувалася міжвишівська студентська інтернет-конференція «Українська література в просторі культури і цивілізації», організована представниками кафедри української літератури ЗНУ. Учасниками заходу, крім студентів Запорізького національного університету, стали студенти з Бердянського державного педагогічного університету, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ), Криворізького державного педагогічного університету.

Тематику їхніх досліджень визначали пріоритетні напрямки роботи конференції, зокрема, генерико-генологічні параметри творчості українських письменників, інтермедіальність й інтертекстуальність у літературі XX–XXI ст., мікро- та макропоетика художнього тексту, традиції і новаторство в літературі. А також – мережева література як складова сучасного літературного процесу; дидактичний і розважальний потенціал дитячої літератури; література й діалог культур; актуальні проблеми методики викладання літератури.

Конференція є складником інтернет-проекту, який передбачає також видання збірника матеріалів. Після обговорення досліджень на сторінці блогу конференції (https://ukrlit-2017.blogspot.com), до друку були рекомендовані матеріали 36 учасників. Зокрема, активний обмін думками й кваліфіковану дискусію викликали матеріали Дудніченко Віталіни «Етнопсихологічний портрет українця у творах М. Матіос», Кіцелюк Софії «Трилер «Не озирайся і мовчи» М. Кідрука як жанр підліткової літератури», Мануілової Катерини «Поетика психологічних меж у романі В. Домонтовича «Доктор Серафікус», Продащук Віталіни «Хронотоп роману С. Лободи «Час Ліліт», Чичерової Аліни «Гендерна ідентичність у повістях С. Гридіна для підлітків», Чмира Андрія «Особливості оніричного простору роману П. Кралюка «Шестиднев, або Корона дому Острозького», Шевченко Вікторії «Художня репрезентація історичного наративу в повісті П. Кралюка ‘’Діоптра’’».

Учасники конференції відзначили належну організацію, атмосферу рівноправності й важливості кожного наукового дослідження, долучення до обговорення презентованих матеріалів наукових керівників. На думку студентки магістратури Запорізького національного університету Віталіни Дудніченко, яка вже не вперше бере участь в інтернет-конференціях, така форма проведення є не тільки сучасною й цікавою, але й зручною, адже дає можливість долучатися до роботи в зручний для кожного час, уважно вчитуватися в наукові розвідки колег, аби поставити дійсно цікаве та змістовне питання. Також формат інтернет-конференції, на думку студентки, допомагає оцінити себе з боку, а поставлені питання не тільки демонструють рівень зацікавленості твоєю темою дослідження, але й часом допомагають скоригувати подальшу роботу.

Позитивні враження від конференції залишилися і в студентки другого курсу нашого вищу Віталіни Продащук. У процесі інтерактивного спілкування вона відзначила для себе низку дискусійних питань, змогла поділитися думками з іншими учасниками, що посприяло глибшому розумінню порушеної теми та ґрунтовнішому її висвітленню.

 Для студента третього курсу Одеського національного  університету ім. І. І. Мечникова Андрія Чмира конференція відкрила нових письменників, дала змогу поглибити свої знання з літературознавства обмінятися думками з іншими студентами. Учасник відзначив доброзичливу атмосферу, коректність поставлених запитань, увагу інших дослідників до його теми. Перевагою ж заходу, за словами Андрія, можна вважати те, що він дозволяє набути досвід і підготуватися до публічних дискусій, що незважаючи на відстань, у обговоренні брали участь студенти з кількох регіонів України. 

По завершенню інтернет-конференції організатори подякували учасникам за наполегливу, злагоджену, плідну роботу й побажали звершень на ниві філології.

 

Філологічний факультет

Фото Анастасії Бєрковської

 

 

 

Схожі новини