Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ розповіли старшокласникам про рекламу та PR-діяльність

Студенти ЗНУ розповіли старшокласникам про рекламу та PR-діяльність

28.02.2018 13:08 Все Головні новини Факультети Журналістики

Двадцять сьомого лютого студенти-рекламісти факультету журналістики Запорізького національного університету відвідали Запорізький академічний ліцей. Захід відбувся в рамках профорієнтаційної роботи під керівництвом представників кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю: професора Віти Березенко та доцента Тетяни Іванець.

Юні студенти, які самі нещодавно сиділи за шкільними партами, поділилися історією власного вибору майбутньої професії. Вони наголосили на серйозності цього рішення, адже «це не просто місце роботи, це, насамперед, стиль життя». Учні 11 класу мали змогу дізнатися про всі переваги навчання на факультеті журналістики з перших вуст.

Як було наголошено організаторами профорієнтаційної бесіди, згідно з рейтингом світових університетів за рівнем їхньої присутності в інтернет-мережі від «Webometrics Ranking of World's Universities» Запорізький національний університет за січневим проектом 2018 року потрапив до ТОП-15 українських вишів, посівши 11 сходинку. Тим самим ЗНУ впевнено покращив свій минулий показник на дві позиції. А в 2016 році факультет журналістики ЗНУ увійшов до п’ятірки кращих факультетів України (за результатами пілотного дослідження, яке провела ГО «Детектор медіа»). Також були наведені й інші позитивні моменти у роботі «журфаку»: якісна та продумана навчальна програма, висококваліфікований викладацький склад,  престижна технічна оснащеність та можливості для професійного розвитку під час навчання.

Під час заходу студенти з ентузіазмом знайомили одинадцятикласників із бурхливим університетським життям. Вони розповіли про активну діяльність у студентській раді, захоплюючі зустрічі з цікавими та успішними людьми, участь в покращенні факультету та процесу навчання в цілому.

Особливий акцент зробили на престижності спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» та відкритті на факультеті нової спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Також доцент кафедри Тетяна Іванець розповіла абітурієнтам про можливість участі в пробних безкоштовних тренінгів ЗНО із різних дисциплін, про електронну реєстрацію на сайті університету на творчий залік, який необхідно складати у 2018 році на 1 курс бакалаврату на спеціальність 061 «Журналістика» за освітніми програмами «Журналістика», «Реклама і зв’язки з громадськістю» та «Видавнича справа та редагування».

Оскільки для України реклама, а особливо PR, є порівняно новою та нерозповсюдженою галуззю, багато що стало відкриттям для майбутніх абітурієнтів. Цікавим для учнів став той факт, що рекламіст - це професія майбутнього, третього тисячоліття. Не оминули й тему популярності соцмереж і «хмарних» технологій, що активно набирає обертів у нашій державі, для чого в найближчий час знадобляться хороші фахівці.

За словами рекламістів, ЗНУ готує фахівців, здатних налагодити успішну комунікацію з будь-якою людиною або організацією. Тому основний акцент робиться на розвиток навичок спілкування. Вивчаються справді цікаві та корисні предмети: психологія масової комунікації, риторика, технологія спічрайтингу, конфліктологія тощо. Поговорили про головні якості, притаманні піарнику чи рекламісту, та навички, які треба набути упродовж навчання.

Відзначимо, що в ході роботи учням запропонували  спробувати себе в ролі фахівця з реклами. Випускники в ігровій формі рекламували й продавали буденні речі, створили невелику PR-кампанію для свого однокласника. До виконання завдання школярі підійшли креативно й творчо.

Варто наголосити, що така інтерактивна форма роботи зацікавила випускників ліцею і наштовхнула на подальші роздуми над вибором цієї спеціальності.

Юлія Кошель,

студентка факультету журналістики

Зареєструватися на творчий залік зі спеціальності 061 «Журналістика» можна за покликанням: