Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки факультету журналістики вчилися уникати мови ворожнечі у матеріалах

Студентки факультету журналістики вчилися уникати мови ворожнечі у матеріалах

Студентки факультету журналістики вчилися уникати мови ворожнечі у матеріалах
14.03.2018 10:12 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес тренінг

Днями у Запоріжжі пройшов тренінг на тему «Відповідальність професії журналіста – стандарти за будь-яких обставин? Мова ворожнечі та масова свідомість» від Українського кризового медіа-центру (Київ). Серед його учасників були студентки 4 курсу факультету журналістики ЗНУ Валерія Констатинова, Інна Демченко, Анастасія Баранюк, Тетяна Науменко, Вікторія Мєшкова й Ірина Іванченко.

Під час заходу тренери Максим Буткевич, Артур Аукон та Ірина Брунова-Калісецька поєднали теоретичний виклад, обговорення відеосюжетів, презентацій та виконання практичних завдань із пошуку мови ворожнечі в матеріалах та їх аналіз. Студентки опрацювали поняття дегуманізації протилежної сторони під час конфлікту, стереотипізації населення за різними факторами (етнічними, гендерними та інш.) та вчилися тлумачити термін «мова ворожнечі». Також у рамках тренінгу студентки ознайомилися із науковою працею Девіда Янагізава-Дротт щодо геноциду у Руанді у 1994 році та вплив медіа на розпалювання конфлікту.

Учасниці із ЗНУ поділилися враженнями від освітнього заходу. Так, Валерія Константинова зазначила: «Дуже сподобалась робота з головним редактором Естонського радіо 4 Артуром Ауконом, який розповів про нові тенденції в західній журналістиці. Також він повідомив, як працює радіо в Естонії. Нам важко повірити в те, що воно фінансується державою, але в той же час не залежить від держави. А також там на радіо немає реклам. І не уявити таке явище в українських реаліях».

Ірина Іванченко, своєю чергою, наголосила: «Такий тренінг дуже актуальний і необхідний, особливо в умовах кризи в суспільстві, коли колишні цінності переосмислюються і виявляється, що толерантності в суспільстві занадто мало. Ну, і як це не банально, журналіст – основний транслятор цих цінностей і ідей, тому студентам-журналістам особливо важливо вміти фільтрувати агресивні, негативні установки і думки суспільства, пропускати це все через призму гуманності».

Анастасія Баранюк цілком поділяє думку своїх однокурсниць: «Під час тренінгу я дізналася дуже багато тонкощів, щодо роботи журналіста, розібралася з поняттям "ворожа мова" в публікаціях ЗМІ, навчилася як правильно писати про різні групи населення. Усе це я буду застосовувати надалі в своїй практичній діяльності. Приємним бонусом стало знайомство з журналістом з Естонії, який поділився власним баченням того, як розвивається журналістика в європейських країнах».

 

Факультет журналістики

 

Схожі новини