Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті студенти поставили сучасну виставу за поемою Тараса Шевченка

15.03.2018 13:26 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет культурно-масова робота свято Шевченківські дні

Серед численних культурно-просвітницьких традицій, на які багате життя філологічного факультету, особливо виділяється одна. Щороку в березні, до Шевченківських днів, силами студентів і викладачів факультету в ЗНУ організовують і проводять масштабний творчий захід на вшанування пам’яті Кобзаря. Представники факультету прагнуть творчо підійти до поставленого перед ними завдання, розкрити образ Тараса Шевченка з несподіваного боку, закцентувати увагу присутніх на тому, що твори видатного митця і сьогодні не втратили своєї актуальності.

Так, цього року студенти різних курсів – від 1 до 4 – під керівництвом заступника декана філологічного факультету, доцента кафедри української літератури Валентини Ніколаєнко влаштували театралізовану виставу за поемою Тараса Григоровича «Титарівна».

На початку заходу Валентина Миколаївна, вітаючи присутніх, наголосила на тому, що «березень – це той час, коли українська душа прагне слова Шевченка. Особливо актуальне те слово на сьогодні, коли продовжується боротьба за цілісність і незалежність України». Вона запропонувала присутнім дізнатися, як виглядає творчість Кобзаря очима сучасних студентів і подякувала всім учасникам вистави за ініціативність.

Почесний гість заходу, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов зазначив, що така чудова традиція, як творче відзначання Шевченківських днів, є «переконливим свідченням того, що філологічний факультет ЗНУ був і залишається осередком збереження української культури й мови у краї, де національна ідея багато десятиліть піддавалася винищенню». Він схвалив прагнення майбутніх філологів поглянути на постать видатного письменника і громадського діяча під новим кутом зору. Адже на сьогодні важливо під час викладання у школі відступити від погляду на Шевченка як на ікону, потрібно побачити його живою геніальною людиною, чиї твори не втрачають своєї актуальності.

Сценарист заходу – першокурсниця Катерина Топорко запропонувала незвичайну ідею: перенести дію історії, написаної у позаминулому столітті в дусі романтизму, у сучасність. Саме тому назва заходу звучала як «#Титарівна, або Історія сучасного кохання», а дія на сцені розпочалася не на вечорницях, на дискотеці у нічному клубі. А от танок, який поставили під керівництвом Насті Гніздовської, вдало поєднував як традиційні, так і сучасні елементи, що справляло особливе враження, адже усі його учасниці були вбрані у національні костюми.

Перед режисерами-постановниками Катериною Топорко й четвертокурсницями Катериною Дерій та Олександрою Барковою стояло непросте завдання: осучаснити розповідь, зберігши при цьому шевченківську інтонацію. До речі, із роллю оповідача – Тараса Шевченка – на сцені блискуче впорався Дмитро Покрова. Гучними оплесками супроводжувались виступи головних героїв вистави Титарівни – Анастасії Качури, яка співом розповіла про своє нещасливе кохання, та Микити у виконанні Павла Халаші, котрий вразив усіх присутніх репом.

Наприкінці заходу акторів й організаторів вистави винагородили гучними оплесками віх присутніх у залі та подяками від декана факультету Тамари Хом’як.

Варто відзначити, що Тамара Володимирівна завжди пишається здобутками своїх талановитих студентів, а на факультеті створюють всі умови для розвитку їхніх творчих здібностей.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1956391191056931

Таміла Тарасенко