Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Запорізького національного університету навчали школярів лідерству

Студенти Запорізького національного університету навчали школярів лідерству

19.03.2018 15:38 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління профорієнтаційна діяльність конференція майстер-клас

Шістнадцятого березня в Запорізькій гімназії №107 відбулася V Міська конференція учнівського самоврядування «Європейський вибір молоді Запоріжжя», присвячена євроінтеграції та спрямована на розвиток лідерських якостей її учасників. 200 представників шкільного самоврядування поділилися досвідом упровадження європейських цінностей у життя учнівської молоді.

У заході взяли участь представники 100 навчальних закладів Вознесенівського, Олександрівського, Шевченківського, Комунарського, Дніпровського, Заводського та Хортицького районів міста Запоріжжя, методисти районних кабінетів, координатори учнівського самоврядування районів міста, керівники майстер-класів, викладачі Запорізького національного університету, представники муніципальних та шкільних ЗМІ. Крім того, у роботі конференції взяв участь заступник міського голови Валерій Еделєв.

Це – традиційна конференція, яка щороку консолідує діяльність органів запорізького учнівського самоврядування щодо національно-патріотичного виховання та сприяє обміну практичним досвідом. «Родзинкою» конференції шкільних лідерів цього року було те, що фахівці факультету соціології та управління Запорізького національного університету провели для школярів та вчителів низку майстер-класів, які були спрямовані на максимально ефективну адаптацію молоді до відповідальності за своє майбутнє і майбутнє рідного міста.

Конференція «Європейський вибір молоді Запоріжжя» проходила в два етапи. Під час першого команди лідерів учнівського самоврядування кожного району міста презентували свої соціальні проекти, які вже були реалізовані в школах. Другим етапом стала робота в шести секціях, для кожної з яких викладачі та активісти студентського самоврядування факультету соціології та управління Запорізького національного університету підготували цікавий майстер-клас.

Спікерами найпопулярнішого під час конференції майстер-класу на тему «Стратегування кар’єри» став декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету, професор Максим Лепський та його асистентка – заступник декана з профорієнтаційної роботи ФСУ Ольга Широбокова. Під час майстер-класу учасникам була запропонована креативна технологія, що допоможе визначитися з майбутньою спеціальністю, окреслити необхідні навички та компетенції та провести стратегування своєї кар’єри.

Майстер-клас «Тренінг спілкування» проводила доцент кафедри соціальної філософії та управління ФСУ Ганна Бойко. Його метою стало формування культури спілкування та її закріплення в ігровій формі. Також спікер ознайомила школярів із формами спілкування, розповіла про «метод спільного» та про важливу роль використання імен при зверненні.

Майстер-клас на тему «Основи проектного менеджменту» проводив професор кафедри соціальної філософії та управління ФСУ Володимир Глазунов. Разом із активістами студентського самоврядування Запорізького національного університету, він навчив учнів правильно визначати мету та завдання соціальних проектів. Під час майстер-класу було заплановано створення загальноміської мережі з проектування.

Майстер-клас «Ораторське мистецтво» проводив Едуард Бойко, голова студентської ради факультету соціології та управління, колишній лідер учнівського самоврядування своєї школи. Він окреслив головні аспекти вдалого публічного виступу, поділився порадами щодо комбінування різних видів тону й темпу, чергування різних гучності й ритму голосу, а також розповів, чому мовчання можна застосувати як прийом привернення уваги.

Майстер-клас на тему «Специфіка волонтерського руху в умовах загальноосвітньої школи» проводили активісти волонтерського руху «Студентське серце» ЗНУ Ганна Вовк і Катерина Васюкова. Дівчата розповіли про те, хто такий волонтер та які якості мають бути йому притаманні. Також не залишили без уваги і соціальні служби міста, волонтерські організації тощо.

Майстер-клас «Критичне мислення в контекстах інформаційного простору» провела доцент кафедри соціології ФСУ Таїсія Ратушна. Вона розповіла учням про те, як навчитись виявляти неправдиву інформацію, розповіла про різницю між фейками та чутками і надала поради, як не потрапити на гачок маніпуляторів.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1961586997204017

Раїса Волошина