Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках тижня службового права презентували новий підручник

У рамках тижня службового права презентували новий підручник

20.03.2018 10:43 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Тиждень службового права наукова діяльність підручник

Із дев’ятнадцятого березня юридичним факультетом Запорізького національного університету, Навчально-науковою лабораторією дослідження проблем службового права НАПрН України, Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізьким центром перепідготовки, підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних і комунальних підприємств, установ, організацій започатковано новий проект – Тиждень службового права.

У рамках тижня заплановано проведення низки тематичних засідань круглих столів, семінарів, диспут-клубів з окремих проблем правового регулювання державної, дипломатичної, патронатної служби. служби в органах місцевого самоврядування, відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Для студентів юридичних факультетів закладів вищої освіти Запорізької області, державних службовців та службових осіб місцевого самоврядування запропоновані тренінгові запитання, модельні засідання конкурсних, дисциплінарних комісій, майстер-класи провідних вчених-юристів, які поглиблено досліджують проблематику службового права, а також досвідчених практиків.

Конкурс тематичних есе, проектів нормативно-правових актів, зорієнтованих на удосконалення чинного службового законодавства України, зустрічі із представниками навчальних, наукових закладів, державних органів зарубіжних країн та інші заходи зорієнтовані на те, аби привернути інтерес громадськості, зокрема й майбутніх службовців, до проблематики службового права.

У перший день тижня службового права у ЗНУ презентували нове видання, яке є результатом плідної співпраці науковців різних юридичних освітньо-наукових шкіл України. Серед його авторів – представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Одеська юридична академія», Університету державної фіскальної служби України, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Університету митної справи та фінансів і Запорізького національного університету.

Підручних «Патронатна  служба» підготовлений авторським колективом за загальною редакцією професорів Тетяни Коломоєць, Валерія Колпакова. Він є логічним продовженням започаткованого юридичним факультетом ЗНУ, Навчально-науковою лабораторією дослідження проблем службового права НАПрН України висвітлення в навчальній та науковій літературі актуальних проблем службового права. У виданні проаналізовано нормативні документи, які дають уявлення про еволюцію правового регулювання патронатної служби в Україні. Також на його сторінках висвітлено погляди вчених-адміністративістів на правову природу, поняття, принципи, сучасний стан і перспективи розвитку патронатної служби.

Це видання представляє інтерес також для практичних працівників, оскільки висвітлює чимало проблемних питань патронатної служби. Окрім того, воно буде цікавим і для тих, хто цікавиться специфічного правого регулювання відповідних відносин у зарубіжних країнах, оскільки у роботі міститься достатньо великий розділ, безпосередньо присвячений досвіду окремих зарубіжних країн.

Юридичний факультет