Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Говоримо, граємо, вчимося: як студенти вчили майбутніх абітурієнтів журналістської майстерності

22.03.2018 13:05 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

На що, зазвичай, звертають найбільше уваги старшокласники? Звісно, на підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання та на вибір майбутньої професії. Студенти факультету журналістики Запорізького національного університету Крістіна Бут, Наталія Липовецька та Марія Остапенко допомогли молоді зорієнтуватись у цих важливих аспектах. Cтуденти 4 курсу провели для Запорізької гімназії № 6 урок із української літератури. Керівником проекту від університету була доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків з громадськістю Тетяна Іванець.

Тема уроку базувалась на суті теорії тексту: школярі змогли повторити і краще засвоїти вивчений раніше матеріал про роди й жанри літератури та детальніше дізнатись про наукову суть тексту. Важливою та цікавою для молоді виявилась також розмова про композицію, як творів українських класиків, так і стосовно вимог до компонування власного висловлення на ЗНО. Крім того, учні дізналися про відмінності між літературним та журналістським текстом та про основні критерії створення останнього.

Урок пройшов у дружній атмосфері активної співпраці. Студенти в невимушеній ігровій формі ділились з учнями набутими в університеті знаннями. А також – закріплюючи викладений матеріал за допомогою вікторини та інших інтерактивних командних завдань, максимально наближених за тематикою та принципом до тих, що фігурують у тестових збірниках ЗНО останніх років.

Школярі ж, своєю чергою, із зацікавленням брали участь у теоретичній дискусії й у виконанні практичних вправ. А ще, не соромились ставити питання про навчання та студентське на факультеті журналістики ЗНУ. Абітурієнти дізнались, що зовнішнє незалежне оцінювання – це не так страшно, як може здаватись, тим більше, якщо ґрунтовно підготуватись до нього.

Цікавим моментом уроку було ще й те, що фото та відеозйомку заходу здійснювали самі діти. Студенти-організатори переслідували цим подвійну мету: дати учням можливість спробувати себе в ролі журналістів. А також зробити це як форму інтерактивного відгуку, аби побачити, який вигляд мав проведений урок очима аудиторії, які моменти були найцікавішими для неї.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1965109240185126

Факультет журналістики