Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у відкритті меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу

26.03.2018 12:39 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Соціології та управління Відкриття пам’ятної дошки Чорноволу ФСУ Історичний факультет

24 березня за ініціативи ветеранів НРУ та місцевих посадовців у Запоріжжі відкрили меморіальну дошку, присвячену видатному державному діячу, лідеру Народного Руху України, Герою України В’ячеславу Чорноволу. До цієї важливої події долучились і представники ЗНУ: студенти факультету соціології та управління, а також завідувач кафедри новітньої історії України Федір Турченко та заступник декана факультету соціології та управління ЗНУ з виховної роботи, доцент кафедри соціальної філософії та управління Олена Маловічко.

Відзначимо, що дошку було встановлено на приміщенні культурно-ділового центру по пр. Соборний, 162, з боку кінотеатру «Байда». Саме у цьому залі 5 лютого 1999 року. В’ячеслав Максимович востаннє виступав перед семистами запоріжцями. Це було за кілька тижнів до того, як його життя трагічно обірвалося. Відкриття дошки було приурочене до 19-х роковин загибелі В’ячеслава Чорновола.
На урочисте відкриття меморіальної дошки завітали декілька сотень громадян. Серед них — представники обласної і міської влади, народні депутати, представники запорізької організації Народного Руху України, які безпосередньо були знайомі з В’ячеславом Чорноволом, учасники антитерористичної операції, представники різних релігійних конфесій, які взяли участь у освяченні меморіальної дошки, а також школярі, студенти, науковці і багато інших. На думку учасників заходу, увічнення пам’яті борців за волю України, героїв національно-визвольних змагань минулого століття є одним із пріоритетних завдань. Завершилась урочиста церемонія покладанням квітів до меморіальної пам’ятки.
Довідка: В’ячесла́в Максимович Чорновіл (24 грудня 1937 — 25 березня 1999) — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).