Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті завершився освітній авторський курс канадського судді у відставці Ненсі Флеттерс

30.03.2018 15:45 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет міжнародна співпраця освітній процес

На юридичному факультеті ЗНУ упродовж трьох днів тривав англомовний  авторський курс із компоративного аналізу сучасних актуальних питань у галузі права від гості університету – почесного радника Королеви, судді у відставці, професора права юридичного факультету Університету Калгорі (Альберта, Канада) Ненсі Флеттерс. Учасники семінарів – студенти всіх курсів факультету – під час отримання сертифікатів, що засвідчили підвищення їхньої професійної компетентності, оцінили свою участь у міжнародній програмі як дуже цікаву й корисну.

Декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, розповідаючи про міжнародну діяльність факультету, наголосила, що запрошення Ненсі Флеттерс – це ініціатива його представників. На сьогодні, коли зросла потреба в посиленні практичного складника майбутніх правників, керівництво й викладачі факультету дбають про те, аби студенти більше спілкувалися з провідними вітчизняними, а віднедавна – й іноземними юристами-практиками. Це дозволяє студентам не лише дізнатися про перспективи, які відкриваються перед ними після завершення вишу, але й підвищити свою професійну й мовну компетентність.

Ненсі Флеттерс – волонтерка, яка бере участь у міжнародній програмі з академічної мобільності. Вона прагне допомогти українським студентам здобути практичний досвід, необхідний для того, аби стати кваліфікованими фахівцями.

Уподовж трьох днів на базі юридичного факультету тривав її триденний інтенсивний авторський курс, присвячений висвітленню таких питань, як правове регулювання протидії корупції в галузі освіти, суддівська система, розвиток суддівських навичок і практик. А також – правосуддя у галузі сімейних спорів, кримінальні справи проти неповнолітніх, у тому числі – захист дітей, насильство у сім’ї тощо, юридичне консультування, методи та арбітраж у Канаді. Усі теми супроводжувалися численними прикладами з багатого професійного досвіду викладача.

Після завершення курсу кращі слухачі та доцент юридичного факультету Олексій Макаренков, який активно брав участь у його проведенні, отримали сертифікати учасників.

Пані Флеттерс схарактеризувала студентів ЗНУ, як активних, цілеспрямованих, яскравих особистостей, з яким було приємно і цікаво спілкуватися. «Вони знають, чого хочуть досягти, намагаються скористатися шансом дізнатися якнайбільше, ставлять багато цікавих запитань. Я насолоджувалася спілкуванням із ними і впевнена, що вони й надалі докладатимуть зусилля, аби отримати якісні знання під час навчання у виші», – додала викладач. Також вона порадила студентам і надалі приділяти увагу практичній складовій занять, адже лише за цієї умови вони у майбутньому стануть гарними правниками.

Своєю чергою, першокурсники Микита Панченко й Дарина Войтенко, розповідаючи про свою участь у заняттях з іноземним викладачем, зазначили, що спершу очікували на академічну лекцію, яку буде не так просто зрозуміти. Насправді, заняття були цікавими, багатими на приклади із власного професійного досвіду спікера. Тож студенти змогли дізнатися багато нового для них і цікавого про судову систему в Канаді.

Студенти подякували Ненсі Флеттерс за захопливий курс, а декану Тетяні Коломоєць – за організацію таких незвичайних і цікавих занять.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1975146945848022

Таміла Тарасенко