Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели гендер-квест

На факультеті СПП провели гендер-квест

02.04.2018 13:52 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП гендер квест стать фемінність маскулінність гендерні стереотипи

Тридцятого березня на факультеті соціальної педагогіки та психології студенти першого курсу спеціальності «Соціальна робота» (о/п «Соціальна педагогіка») стали учасниками гендерного квесту.

Організаторами гендерного квесту виступили доцент кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко та магістр спеціальності «Соціальна робота» (о/п «Соціальна педагогіка») Анна Резніченко.

Метою проведення квесту було подолання гендерних стереотипів та ознайомлення студентів із правилами гендерно-паритетних стосунків. У рамках заходу учасники ознайомились з такими поняттями як стать, гендер, фемінність, маскулінність та гендерні стереотипи. Крім цього, за допомогою інтерактивних методів, студенти навчились відрізняти ознаки гендеру і статі; виявили для себе, що «чоловічі» і «жіночі» якості – це умовні риси і, у першу чергу, варто звертати увагу на особистість. Також на практиці хлопці спробували відтворити суто жіночу справу (заплетення коси), а дівчата намагались забити цвяха. Така вправа показала, що результат роботи не залежить від статі і як жінки, так і чоловіки здатні успішно відтворювати майже будь-який вид діяльності.

Завершальним стало завдання квесту «Правда і неправда» у ході якого було наведено ряд фактів із гендерної тематики і завданням було відгадати правда це чи ні. Наприклад, студенти зазначили, що правдивими є такі висловлювання: «Всі люди (як жінки, так і чоловіки) народжуються рівними з гідністю і правами», «Чоловіки і жінки можуть піклуватися про своїх близьких»,  «І жінки, і чоловіки можуть грати в футбол», «Чоловіки можуть займатися хатніми справами», «Жінки можуть зробити грошовий  внесок при купівлі будинку» тощо.

Отже, в результаті участі у гендерному квесті студенти розширили свої знання з теми гендеру та практично переконались, що чоловіки і жінки можуть бути рівними у професійній та особистісній галузях.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1978527198843330

Факультет СПП