Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці Львівського національного університету вдячні колективу ЗНУ за високий організаційний рівень студентського конкурсу

04.04.2018 13:24 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Університет факультет соціології та управління конкурс молода наука подяка

Днями на ім’я ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова й проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука надійшов лист-подяка від члена галузевої конкурсної комісії із соціології, доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка Наталії Коваліско. У листі Наталії Володимирівни йдеться про високий організаційний рівень конкурсу студентських наукових робіт із соціології, який проходив на базі факультету соціології та управління ЗНУ.

Нижче наведено повний текст листа:

«Висловлюємо вдячність за підготовку та успішне проведення Конкурсу декану факультету соціології та управління, професору Максиму Анатолійовичу Лепському та колективу кафедри соціології Запорізького національного університету.

Хочу відзначити високий науковий рівень 17 наукових робіт, які були відібрані з 66 поданих на конкурс. Це є свідченням ґрунтовних та неупереджених рецензій з боку членів галузевої конкурсної комісії, в яку входили провідні науковці, визнані фахівці в соціології вашого Університету, Інституту соціології НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Одеського національного університету ім. О. Мєчникова, Дніпровського національного університету тощо.

Оприлюднення на сайті ЗНУ рейтингових списків та наукових робіт переможців ІІ туру сприяло прозорості роботи комісії, і дало можливість як конкурсантам, так і їх науковим керівникам із різних ВНЗ України оцінити високий рівень рекомендованих робіт до захисту перед членами журі. Це також в подальшому сприятиме критичному оцінюванню робіт, які були не рекомендовані до участі в підсумковій конференції. Об’єктивні рецензії дадуть змогу проаналізувати слабкі і сильні сторони наукових робіт, адже рецензування передбачало оцінювання за низкою критеріїв, а зниження балів – як аргументація кожної позиції, яка потребує доопрацювання в подальших наукових пошуках.

Організація роботи конференції була чіткою та злагодженою в усі дні її проведення. Від прийому та турботи про кожного з учасників та членів журі під час їхнього прибуття в славне місто Запоріжжя до відпрацьованих деталей під час захисту наукових робіт. Зручною були програма конференції, де чітко розписано регламент роботи з дуже доречним поділом на три сесії. Це дало змогу перепочити, відновити сили в перервах між сесіями як студентській молоді, так і членам журі.

Присутність студентів-соціологів ЗНУ під час захисту наукових робіт є також, на мою думку, дуже важливою! Адже студенти різних курсів навчання мали змогу оцінити рівень захищених робіт і критично переосмислити свої наукові пошуки – від вибору теми наукової роботи та її актуальності до обґрунтування методології та методики проведення соціологічних досліджень на різні тематики. Вагомим результатом була також змістовна візуалізація результатів досліджень у запропонованих презентаціях конкурсантів.

Злагодженою була робота лічильної комісії щодо підрахунку балів під час кожної сесії, до роботи якої були залучені представники різних ВНЗ, що є свідченням прозорості і відкритості її роботи. Підготовлені заздалегідь таблиці в програмі Excel дали змогу оперативно підраховувати голоси після завершення кожної сесії, а у підсумку швидко визначити рейтинговий список усіх переможців Конкурсу.

Окрема вдячність за змістовне дозвілля! Екскурсійний автобусний тур містом Запоріжжя й відвідування о. Хортиця та  історико-культурного комплексу "Запорозька Січ" залишили незабутні враження в усіх учасників конференції. Окрім того, була нагода відвідати Запорізький театр молоді з чудовою та незабутньою грою акторів у виставі «Тато в павутинні». Це дало змогу поєднати роботу усіх учасників та відпочинок, а ще надзвичайно важливими були неформальне спілкування студентської молоді та наукового співтовариства. Нові знайомства, контакти, подальші комунікації сприятимуть обміну думками й ідеями, які в подальшому будуть втілені у спільних дослідницьких проектах як на рівні студентської молоді, так і науковців з різних ВНЗ України, які фахово готують фахівців зі спеціальності «Соціологія»

Особлива подяка – професорові кафедри соціології, доктору соціологічних наук  Ользі Анатоліївні Безруковій за високий рівень та змістовну організацію Конкурсу на усіх етапах його проведення. Адже саме завдяки її комунікації з усіма учасниками, вирішенням різного роду питань організації, розміщення, супроводу та невичерпної енергії впродовж непростого попереднього марафону підготовки до підсумкової конференції все вдалося реалізувати на високому професійному рівні!

Конкурсанти та члени журі залишили лише позитивні відгуки, враження та сподівання на подальшу плідну співпрацю з колегами Запорізького національного університету.

Вдячні керівництву Університету за всебічну підтримку та сприяння на усіх етапах проведення підсумкової конференції. Усі учасники її відчували впродовж усіх днів перебування в стінах вашого славного Університету».

З повагою, вдячністю та сподіваннями на подальшу співпрацю, Наталія Володимирівна Коваліско

член галузевої конкурсної комісії, доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка

PS: Фотозвіт Конкурсу та подяка колегам ЗНУ також висвітлені на сайті ЛНУ імені Івана Франка http://www.lnu.edu.ua/naukovi-peremohy-studentiv-sotsiolohiv/