Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Школа юного фізика зібрала в ЗНУ чимало старшокласників

Школа юного фізика зібрала в ЗНУ чимало старшокласників

10.04.2018 15:07 Все Головні новини Фізичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна робота Школа юного фізика

На фізичному факультеті ЗНУ триває успішна реалізація проекту «Школа юного фізика» – спільного для науковців ЗНУ та відділу освіти, молоді та спорту Пологівської районної державної адміністрації. Так, шостого квітня до Запорізького національного університету завітали 40 учнів 9-11 класів пологівських закладів середньої ланки освіти. Майбутніх абітурієнтів супроводжувала методист відділу освіти, молоді та спорту Пологівської районної державної адміністрації Ніна Терещенко. Під час візиту до університету школярі мали змогу ознайомитися з його матеріально-технічною базою, дізнатися більше про вступ до ЗУ та навчання на факультеті, а також взяти участь у захопливих заняттях, які підготували для них науковці фізичного факультету.

Декан фізичного факультету Віталій Горбенко привітав учнів – учасників Школи юного фізика, побажав їм плідних занять із викладачами ЗНУ. Він висловив переконання, що увага до природничих наук, прагнення опанувати вподобаний предмет на більш глибокому рівні – важливий складник успішного вступу до провідного вищого навчального закладу.

Зі школярами також поспілкувалася начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона нагадала цьогорічним абітурієнтам про особливості вступної кампанії-2018 та алгоритм успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Звернувшись до учнів 9 і 10 класів, вона запропонувала їм завітати на підготовчі курси, де викладачі ЗНУ допоможуть їм якісно підготуватися до складання ЗНО. Усіх же гостей вишу Юлія Анатоліївна запросила відвідати День відкритих дверей в ЗНУ, який відбудеться 22 квітня.

Учні 9 класів прослухали лекцію про механіку й закони Ньютона, а потім у сучасних лабораторіях фізичного факультету закріпили щойно отримані знання під час дослідів. Представники 10 класів термодинаміку, зокрема ізопроцеси та вологість. Заняття з цієї теми, крім теоретичного складника. Також включали практичні досліди. В обох випадках школярі отримали багато корисної та цікавої інформації від доцента кафедри фізики та методики її викладання Наталії Тихонської й завідувача навчальної лабораторії кафедри фізики та методики її викладання Наталії Тунік.

Заняття для учнів 11 класів із хвильової оптики походили в лабораторії оптики фізичного факультету. Старший викладач кафедри фізики та методики її викладання Анатолій Кулинич розповів випускникам шкіл багато важливих подробиць щодо цього розділу фізики.

Крім того, це була чудова нагода для учнів Запорізької області краще ознайомитись з матеріально-технічною базою вишу та поспілкуватися з його викладачами.

Такі заняття сприяють кращому розумінню учнівською молоддю складних тем, включених до шкільної програми та допомагають школярам у підготовці до різнорівневих олімпіад та до участі у Малій академії наук.

Юні фізики щиро дякують декану фізичного факультету Віталію Горбенку та викладачам факультету за приділену увагу та змістовні заняття.

Фізичний факультет