Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЕПК провели тренінг із попередження насильства

Для студентів ЕПК провели тренінг із попередження насильства

Для студентів ЕПК провели тренінг із попередження насильства
12.04.2018 10:12 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж тренінг попередження насильства

10-11 квітня в Економіко-правничому коледжі відбувся тренінг на тему «Профілактика насилля», на якому були присутні студенти 3 курсу спеціальності «соціальна робота», студенти 1 курсу спеціальності «соціальна педагогіка» та спеціальності «право».

Насильство є однією з найжахливіших проблем сучасного суспільства. В Україні, на жаль, ця проблема є дуже актуальною. Адже тільки у 2017 році Національна поліція України зареєструвала майже 60 тисяч заяв щодо домашнього насильства. Зважаючи на такі «вражаючі» цифри, Міністерство освіти та науки України ухвалило проводити в освітніх закладах більше заходів, пов’язаних із запобіганням та протидією насильству.

У проведенні тематичного тренінгу «Протидія насильству» для студентів коледжу взяли участь викладач коледжу к.пед.н. Тетяна Турбар та фахівець із соціальної роботи I категорії Запорізького міського центру соціальної роботи для сім'ї, дітей та молоді Оксана Симоненко.

Перед початком заходу всі студенти отримали тематичні буклети з важливою інформацією про булінг та домашнє насильство. Розпочався тренінг привітаннями Оксани Олександрівни, яка наголосила на важливості проведення подібних тематичних заходів серед молоді, яка часто стає свідком різних форм принижень. Також вона коротко розповіла про роботу Запорізького міського центру соціальної роботи, який займається проблемами насильства.

Ще на початку тренінгу студенти дали власне визначення термінові «насильство», а також назвали його види: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне та моральне. Наступним кроком було проведення серед присутніх тематичної вправи «Насильство чи ні?». Студенти отримали спеціальні картки із назвами дій чи ситуацій, серед яких потрібно було визначити та обрати види насильства. Потім поділилися на 4 групи для виконання вправи під назвою «Наслідки насильства». Кожна команда складалась з 7-9 студентів, яким було дано досить цікаве та творче завдання: залежно від виду запропонованого насилля, скласти перелік можливих наслідків, які очікують на людину після насильницької ситуації. Всі учасники могли проявити свій розум та кмітливість.

Тільки завдяки злагодженій командній роботі студенти приємно здивували Оксану Олександрівну своїми знаннями в області психології та на вищому рівні впоралися із завданням. Під час виконання вправи студенти дійшли висновку, що найпоширенішими наслідками пережитих знущань, як фізичних, так і психологічних, стають замкненість, тривожність, низька самооцінка, а також, на жаль, думки про самогубство. Також студенти розповіли про відомі їм життєві ситуації, пов'язані з розглянутою проблемою.

Останньою вправою була усна розробка алгоритму «Як не стати жертвою насильства», що викликало активне обговорення серед усіх присутніх в аудиторії. Студенти дійшли висновку, що найкращими методами захисту є обережність, попередження людиною небезпечних ситуацій, а також уміння своєчасно зупинити психологічний тиск.

Також Оксана Симоненко розповіла про асертивність (здатність людини відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини) та про поняття віктимності (схильність стати жертвою злочину). Завершився тренінг 10 правилами для людини, які гостя зачитала студентам. Усі ці правила нагадують про те, що у людини завжди є можливість самостійно вирішувати проблеми і мати свою думку, не залежачи від інших.

Викладачі ЕПК нагадують хотілося б нагадати про важливість проведення подібних заходів серед сучасної молоді, особливо зважаючи на актуальність та цікавість тренінгу, а також надати телефон Запорізького міського центру соціальної роботи для сім'ї, дітей та молоді. Звернутися до центру, якщо необхідна консультація чи допомога з питань захисту від насильства, можна за «Телефоном Довіри»: 15-84, 095-845-15-94 або 063-404-91-84.

 

Катерина Дмитренко,

Лада Лядова

 

Схожі новини