Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ здійснили самостійний вибір дисциплін гуманітарного та спеціального циклів

Студенти ЗНУ здійснили самостійний вибір дисциплін гуманітарного та спеціального циклів

Студенти ЗНУ здійснили самостійний вибір дисциплін гуманітарного та спеціального циклів
18.04.2018 14:30 Все Головні новини Навчальний відділ вибір дисциплін електронна система Moodle освітній процес

Нещодавно у ЗНУ завершився термін самостійного вибору дисциплін студентами. Відповідно до своїх спеціальностей та навчальних планів, студенти денної та заочної форм навчання мали самостійно обрати зі списку запропонованих їм для вивчення курсів, представлених на платформі Moodle ЗНУ.

Одразу після завершення процедури розпочинається комплектація груп для вивчення визначених пріоритетних дисциплін. За результатами проведеної кампанії будуть сформовані рейтинги, згідно яких студенти будуть включені до складу міжфакультетських груп, що вивчатимуть відповідні дисципліни за вибором. До складу кожної групи має увійти не менше ніж 25 студентів.

Ще від початку поточного навчального року фахівцями навчального відділу була здійснена низка підготовчих заходів, які до початку сесії з вільного вибору дисциплін мали надати необхідні роз'яснення і допомогти студентам правильно обрати потрібні для їхньої фахової підготовки курси. У рамках навчального курсу «Інформаційна культура студента», який проводить завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталя Кириченко, проходили практичні заняття для першокурсників, під час яких були розглянуті методи користування електронним контентом та модулем «Вибір дисциплін» у системі Moodle ЗНУ. Між іншим куратори груп провели консультаційну роботу та познайомили студентів із процедурою вибору дисциплін.

Цього року вперше разом зі студентами-бакалаврами (1-3 курси денної форми навчання) самостійно обирати дисципліни навчального циклу почали й студенти освітнього рівня «магістр». Представники молодших курсів обирали гуманітарні дисципліни, які вивчатимуть наступні два семестри, а от серед дисциплін спеціалізації вони мали визначити одразу на весь термін навчання. Студенти 3 курсу також вперше здійснили вибір у розділі дисциплін гуманітарного циклу, які їм читатимуть у 7-8 навчальних семестрах. Загалом, у цьому році майже в 4,5 рази збільшилася кількість студентів (за рахунок старших курсів та магістратури), які беруть участь у процедурі вибору навчальних дисциплін.

Для забезпечення всебічних потреб та інтересів майбутніх фахівців викладачі різних кафедр вишу розробили та запропонували перелік навчальних дисциплін, які забезпечують можливість студентам здійснити самостійний вибір у рамках обох навчальних циклів (на сайті ЗНУ в розділі «Навчання»). Студенти через електронну систему Moodle ЗНУ після отримання запрошення здійснити процедуру вибору дисциплін (на персональних електронних сторінках та за електронними адресами) студенти мали самостійно здійснити процедуру у встановлений період.

Стосовно проведеної для студентів університету сесії із самостійного вибору дисциплін проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначає: «У ЗНУ, згідно з чинним законодавством, уже третій рік поспіль відбувається самостійний вибір дисциплін студентами вишу. Варто відзначити, що це – важливий складник автономії вишу й водночас можливість для студентів впливти на наповнення освітнього процесу, надаючи перевагу дисциплінам, які найбільш цікаві та корисні саме для них.

Усі студенти мають доступ до електронної системи Moodle, де розміщена вся необхідна інформація про кожен навчальний курс. У їхньому розпорядженні було кілька місяців. Вільний вибір дисциплін здійснюється у межах 25% дисциплін циклу гуманітарної (загальної) підготовки, професійно-орієнтованих та дисциплін спеціалізації. Обидві сесії тривали з 15 січня до початку квітня.

На жаль, частина студентів не скористалася своїм правом вибору, можливо, не усвідомлюючи всю відповідальність і важливість цього кроку. Це призвело до того, що студенти, які не здійснили самостійний вибір, або ті, для яких не вдалося укомплектувати групу, отримають пріоритет автоматично обраний програмою і будуть включені до групи з вивчення певного курсу або дисципліни спеціалізації, які були сформовані за вибором інших студентів.

Саме тому представники адміністрації, викладачі та співробітники вишу докладають чимало зусиль, аби вчасно та в повному обсязі проінформувати студентів про всі можливості та перспективи щодо вибору дисциплін, які розроблені на сьогодні спеціально для них у виші, а також – розтлумачити майбутнім фахівцям необхідність своєчасно зробити цей важливий крок».

 

Схожі новини