Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молодь ЕПК і фізичного факультету ЗНУ взяла участь у проекті «АВІАФЕСТ»

Молодь ЕПК і фізичного факультету ЗНУ взяла участь у проекті «АВІАФЕСТ»

18.04.2018 15:50 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Фізичний факультет Економіко-правничий коледж наукова діяльність круглий стіл

Сімнадцятого квітня на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки провели міське STREAM-свято «АВІАФЕСТ». Його організатори – представники позашкільного навчального закладу «Центр науково-технічної творчості ‘’Політ’’ Запорізької міської ради Запорізької області» – ставили собі за мету популяризацію науково-технічної творчості та інженерно-технічної освіти серед учнівської та студентської молоді. Науковий супровід заходу забезпечував Запорізький національний університет, зокрема фізичний факультет. ЗНУ на свято представляли студенти Економіко-правничого коледжу та викладач Ірина Шпуганич, а також представники фізичного факультету – магістранти, аспіранти й заступник декана з наукової роботи Олександр Багрійчук.

У рамках STREAM-свята «АВІАФЕСТ» очолив роботу засідання науково-практичного круглого столу на тему «Авіація та космонавтика в сучасному світі». Цей захід присвятили Всесвітньому дню авіації і космонавтики (Міжнародному дню польоту людини в космос). Співведучим засідання став аспірант третього року навчання кафедри прикладної фізики та наноматеріалів Олександр Булах.

Усього у заході взяли участь близько 50 людей, із них 20 виступило з доповідями. Від Економіко-правничого коледжу виступили: студент 2 курсу спеціальності «інженерія програмного забезпечення» Микита Кравець ( (тема доповіді: «Найвідоміші відкриття»), студентка 2 курс спеціальності «фінанси, банківська справа та страхування» Аліна Федорець («Україна – космічна держава») і студентки 1 курсу спеціальності «облік і оподаткування» Інна Геращенко («Розвиток космонавтики») та Вікторія Таран («Перша жінка у космосі»).

Від фізичного факультету на заході виступили слухачі першого курсу магістратури кафедри прикладної фізики та наноматеріалів Ольга Подорога (тема доповіді: «Космічна програма ‘’Space shuttle ‘’»), Світлана Мудра («Новий ‘’мисливець за планетами’’ – супутник Transliting Exoplanet Survery Satellite») і Павло Рудой («Застосування композиційних матеріалів в авіації»).

Усі виступи представників ЗНУ викликали неабияку зацікавленість в аудиторії. Після завершення засідання круглого столу всім учасникам вручили сертифікати.

Також організатори подбали не лише про підвищення професійної, але й мовної компетентності учасників засідання. Наприкінці заходу відбулася космодебатами англійською: «Space Exploration debates». Дискусію присвятили дослідженню Марса. Її учасники намагалися дати аргументовані відповіді на запитання:, чи потрібен людству Марс, його ресурси? Наскільки важливо його освоєння Марсі? Яке воно було б, життя на Червоній планеті?

Учасники заходу від ЗНУ відзначили гарний організаційний рівень та цікаве тематичне наповнення засідання. Також вони зазначили, що, на їхню думку, участь у таких заходах дуже корисна: завдяки цьому не лише розвиваються практичні навички й зростають професійні компетентності. Також це –можливість познайомитися з однодумцями й визначитися з планами подальшого розвитку.

Фотогалерея:

Аліна Федорець,