Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей у ЗНУ зібрав кілька сотень абітурієнтів

День відкритих дверей у ЗНУ зібрав кілька сотень абітурієнтів

День відкритих дверей у ЗНУ зібрав кілька сотень абітурієнтів
23.04.2018 13:38 Все Головні новини Університет День відкритих дверей вступна кампанія профорієнтаційна діяльність

Під час проведення Дня відкритих дверей представники університету традиційно зустрілися із майбутніми абітурієнтами – старшокласниками й випускниками шкіл та коледжів, а також із їхніми батьками та вчителями. На початку зустрічі прозвучали одразу два гімни – Національний Гімн України та Гімн Запорізького національного університету. Учасників заходу та гостей вишу привітав від імені ректорату перший проректор Олександр Бондар. Він коротко окреслив мету заходу – допомогти абітурієнтам розібратися в особливостях складання ЗНО-2018 та цьогорічної вступної кампанії. Після чого Олександр Григорович розповів про структуру університету і перспективи, що відкриваються перед студентами, які тут навчаються.

Передусім, він звернув увагу на потужний освітньо-науковий потенціал вишу, у якому функціонує 13 факультетів, 60 кафедр, на котрих навчають майже за 50-ма спеціальностями, де працюють і викладають понад 90 докторів наук, професорів, близько 500 кандидатів наук, доцентів. Щороку до вишу приїздять і читають лекції на різних факультетах професори з іноземних ВНЗ: Англії, США, Німеччини, Польщі, Китаю та інших країн. Цікаве студентське життя чекає на тих, хто незабаром приєднається до молодіжної когорти ЗНУ. Серед студентів університету чимало учасників та переможців всеукраїнських конкурсів та олімпіад із різних предметів та наукових напрямів. Вони беруть участь у програмах академічних обмінів, зокрема мають можливість здобути подвійний диплом у рамках програми, яка діє між ЗНУ та французьким Університетом дю Мен. Окрім іншого, проректор побажав абітурієнтам успішно скласти ЗНО та пройти вступну кампанію, аби вже через кілька місяців приєднатися до великого й дружнього колективу.

Перед присутніми також виступили науково-педагогічні працівники вишу: начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко. Вони розповіли про етапи вступної кампанії-2018, про її нюанси та цьогорічні новації. Основні два етапи – складання ЗНО і вступні випробування. Усі необхідні для абітурієнтів відомості щодо вступу до вишу розміщені на сайті ЗНУ та в спеціальному випуску газети «Запорізький університет». Також представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, а також приймальної комісії супроводжуватимуть абітурієнтів і надаватимуть їм необхідну допомогу, починаючи від консультацій і створення електронних кабінетів для реєстрації на ЗНО та для подання заяв на вступ до ВНЗ – до моменту зарахування в якості студентів ЗНУ. З цією метою організатори презентували присутнім сайт і ознайомили з його структурою (рубрики «Абітурієнту», активні посилання «Приймальна комісія ЗНУ», «Правила прийому до ЗНУ в 2018 році» тощо).

Під час розповіді про особливостей цьогорічної вступної кампанії представники вишу звернули увагу на те, що абітурієнти можуть подавати 7 заяв на 4 спеціальності – на бюджет, і будь-яку кількість – на контрактну форму навчання. Що стосується новації, яка передбачена для вступу на спеціальність «Іноземна мова»: до складання ЗНО цьогоріч додано нове завдання – аудіювання, результати якого також мають бути внесені в тестовий зошит. Тому для учасників вступної кампанії, спеціальність яких передбачає складання іноземної мови, будуть дійсними лише сертифікати поточного року. Для інших спеціальностей актуальними будуть також сертифікати 2016-2018 рр. На всі спеціальності, які пропонує ЗНУ, передбачені держбюджетні місця, окрім освітніх програм із підготовки фахівців галузі туризму, на яких діють винятково умови контракту. До речі, кількість місць бюджету для кожного вишу МОН України визначатиме окремо і лише після завершення подання заяв від вступників.

Окрім іншого, абітурієнтам пояснили, яким чином вираховується коефіцієнт балів. А також те, що мінімальний бал для зарахування складає 100, а максимальний – 200. Йшлося традиційно і про жорстке виконання технічних умов під час складання ЗНО, пріоритети ВНЗ, творчі конкурси та вступні випробування, перелік документів для подання, можливість отримати місце в університетському гуртожитку. Фахівці також відповіли на всі цікаві для учасників зібрання запитання.

Перед гостями вишу виступили представники студентського самоврядування – голова студради ЗНУ Анастасія Долгополова, її помічники та учасники творчих студій Антон Назаренко, Марія Пересипко й Едуард Бойко. Вони розповіли про різноманітне й цікаве життя студентів ЗНУ, які беруть участь у культурно-масових заходах – у «Лізі сміху», у конкурсі першокурсників «Дозвольте відрекомендуватися» та в багатьох інших студентських проектах. Свої виступи представили творчі колективи факультетів та Економіко-правничого коледжу.

Після завершення загального зібрання його учасники розійшлися на факультети, де змогли глибше поринути в атмосферу обраного ними фаху. Тут вони поспілкувалися з деканами факультетів та викладачами, представниками студактиву і поставили низку актуальних запитань, які допомогли їм розібратися у виборі спеціальності.

Чи був корисним і цікавим цей захід, розповідають старшокласники, які мріють вступити до ЗНУ. Учениця 10 класу Тетяна Пода прийшла на День відкритих дверей заздалегідь, аби більше дізнатися про фах журналіста і про те, як саме вона має для цієї професії підготуватися. Дівчину цікавили подробиці стосовно проходження ЗНО, документи, що потрібні для подання на вступ у виш, та інші подробиці вступної кампанії.

Одинадцятикласниця Запорізького колегіуму «Елінт» № 96 Анна Кричмар: «На сайті університету я дізналася про День відкритих дверей і завітала, аби отримати більше інформації, роз’яснення стосовно нюансів Вступу-2018, адже вже незабаром планую подавати документи на факультет іноземної філології. Мрію стати перекладачем».

Ще одна учениця випускного класу ЗОШ № 101 Катерина Микита теж мріє стати перекладачем, проте вивчатиме одну із слов’янських мов на філологічному факультеті університету. Про цікавий інформативний захід, який періодично проводить ЗНУ в рамках профорієнтаційної діяльності, абітурієнтів дізналася від шкільного викладача української мови та літератури.

Усі учасники зустрічі наголосили на необхідності проведення подібних заходів, адже вони допомагають не тільки детально ознайомитися із подробицями вступної кампанії, але й дозволяють визначитися заздалегідь із обранням спеціальності і майбутньою професією.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2002597483102968

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини