Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентувала виставку до Дня охорони праці

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала виставку до Дня охорони праці

27.04.2018 09:47 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку «Охорона праці в Україні» (2-й навчальний корпус, читальний зал, кімн. № 137). На виставці представлені законодавчі документи, довідники, підручники, навчально-методична література, автореферати дисертацій, статті з журналів та наукових збірників.

Науково-педагогічним працівникам та студентам вищих навчальних закладів, практичним працівникам освітньої та виробничих сфер адресується навчальний посібник П.Атаманчука, В.Мендерецького, О.Панчука, Р.Білого «Охорона праці в галузі» (Київ, 2013 (друкований), 2017 (електронний). Концептуально зміст посібника узгоджено з вимогами компетентнісно-світоглядного підходу до навчання майбутніх фахівців.

В монографії Леоніда Остапенка «Адміністративна відповідальність за правопорушення, вчинені в сфері охорони праці» (Львів, 2016) акцентовано увагу на важливості реалізації заходів Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки. Забезпечення вказаних заходів є реально можливим за умови застосування адміністративної відповідальності до порушників законодавства України про працю та її охорону.

Доповнюють виставку друкованих видань нові електронні видання. До Дня охорони праці-2018 до електронної бібліотеки включено видання Міжнародної організації праці  «Поліпшення безпеки та охорони здоров’я молодих працівників» (Geneva, 2018, http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi57/0041998.pdf). Видання містить розділи: «Що означає «молоді працівники»?», «Фактори, що загрожують безпеці та здоров’ю молодих працівників», «Міжнародні стандарти праці, що забезпечують безпеку та захищають здоров’я молодих працівників»,  «Національні та регіональні заходи з безпеки і гігієни праці для молодих працівників».

Список публікацій періодичних і продовжуваних видань 2016-2018 років, підготовлений довідково-бібліографічним відділом, подає статті, що висвітлюють сучасні аспекти, проблеми та напрями вдосконалення умов праці, безпечної трудової діяльності у різних сферах як складової гідної праці в Україні.

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій , публікації в газетах, журналах та наукових збірниках з питань охорони праці подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека