Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели всеукраїнську конференцію з усної історії

У ЗНУ провели всеукраїнську конференцію з усної історії

27.05.2008 10:48

Історичний факультет Запорізького національного став базою для проведення всеукраїнської науково-практичної конференції «Усна історія в науковому дослідженні». Це – результат майже річної діяльності Інституту усної історії, що функціонує при нашому ВНЗ. Не меншу роль у її організації відіграла і плідна наукова діяльність співробітників кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних наукових дисциплін під керівництвом професора Анатолія Бойка. Адже завдяки їхній роботі нещодавно побачив світ перший том запланованого десятитомного зібрання усної історії нашого регіону.

Близько 50 науковців із Переяслава, Дніпропетровська, Херсона, Одеси, Дніпродзержинська та інших міст зібралися для обговорення проблем та перспектив розвитку унікального методу історичних досліджень. Як відзначив у своєму привітальному слові ректор ЗНУ, доктор історичних наук, професор Сергій Тимченко, певна камерність заходу дозволила зібрати у стінах нашого університету справжніх фахівців, зацікавлених досвідом нашого університету. Справа в тому, що, незважаючи на порівняно невеликий часовий проміжок свого функціонування, наш Інститут усної історії встиг налагодити важливі наукові та ділові зв’язки. Зокрема, викладачі історичного факультету тісно співпрацюють із відповідними інститутами Національної академії наук України, закордонними товариства та науковими установами, що працюють у цьому напрямі. Про це свідчила тематична книжкова виставка, організована для учасників конференції у холі п’ятого корпусу.
Велику увагу дослідженню усної історії краю приділяє і місцева адміністрація. Так, на відкриття конференції завітала заступник голови Управління культури і туризму облдержадміністрації Людмила Брацило. Підкресливши важливість зазначеної теми, вона повідомила про нещодавнє відзначення праці Анатолія Бойка. До Дня охорони пам’яток історії та культури Анатолія Васильовича нагородили «За розвиток Запорізького краю» - найвищою відзнакою на обласному рівні. Обласна адміністрація планує і надалі сприяти науковцям ЗНУ у їхніх розвідках із даної тематики.
Також під час пленарного засідання виступили заступник голови Інституту археографії ім. Грушевського НАН України Олександр Маврін, голова Запорізького обласного товариства охорони пам’яток історії та культури, випускник нашого університету Валерій Козирєв. Своїм баченням становлення нового перспективного напряму вивчення історії з присутніми поділилися представники вищих навчальних закладів різних регіонів. Зокрема, кілька разів зазначалося, що усна історія – завжди альтернативна офіційній. І не вивчаючи її неможливо скласти цілісне уявлення про життя нашого народу. Оскільки усна історія зараз переживає своє становлення як наука, на вчених, у тому числі – на учасників конференції – покладається велика відповідальність. Саме вони повинні розробити її методичний та методологічний апарат, визначити термінологію. Але на гостей ЗНУ чекала не лише насичена секційна робота, а й цікава культурна програма, зокрема, екскурсія на острів Хортицю. У планах представників історичного факультету та Інституту усної історії при ЗНУ – подальша інтенсивна праця в цьому напрямку. Зокрема, до кінця 2008 року планується видати ще кілька томів 10-томного зібрання усної історії Степової України.

Таміла ТАРАСЕНКО