Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету побували з екскурсією в Одесі

Студенти філологічного факультету побували з екскурсією в Одесі

07.05.2018 08:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет кафедра слов’янської філології дозвілля

Під час травневих свят студенти 2 курсу філологічного факультету відвідали пам’ятки історії та культури Півдня України. Поїздка була організована доцентом кафедри слов’янської філології Оксаною Темною.

«Якщо характеризувати сучасну Одесу, - ділиться своїми спогадами Оксана Валентинівна, - то, на мою думку, найбільш влучним буде слово «розмаїття»: розмаїття культур, національностей, які сформували «обличчя» сучасного міста, розмаїття релігій. Звертає на себе увагу також кількість музеїв з багатими та надзвичайно цікавими експонатами. Одеса поєднує у собі різні архітектурні стилі та традиції: від найдавніших будівель центральної частини, яка може конкурувати своєю красою з найвідомішим містами Європи, до сучасних кварталів з багатоповерховими торгівельними центрами та готелями. Нас, як мешканців індустріального центру, приємно вразила можливість пройти майже половину міста, не виходячи з парків та зелених зон, що розташовані вздовж берегової лінії».

Три дні ми присвятили огляду центральної частини міста та «Аркадії». Найбільше нас вразили фасади готелів «Пассаж» та «Велика Московська», побудованих в кінці 19 – на початку 20 століть у стилі модерн, а також будівля Одеського національного академічного театру опери та балету, якою ми змогли помилуватися і зсередини, відвідавши оперу Джакомо Пуччіні «Флорія Тоска».

Прогулянка травневою Одесою - це справжнє задоволення: у парках квітнуть сакури та магнолії, вулиці наповнюють аромати каштанів та бузку – і все це доповнює запах моря. Крім того, нам поталанило відвідати виставку кактусів, сукулентів та хижих рослин. В Одеському дельфінарії нас чекало справжнє диво – океанаріум з різними видами риб, морських тварин, коралів та тераріум. Не оминули увагою ми і одну з «візитівок» Одеси: морський вокзал та оновлений парк, що знаходиться біля Потьомкінських сходів.

Багато державних музеїв були зачинені через державні свята, проте нам вдалося оглянути експозицію Одеського музею західного і східного мистецтва, де представлена багата колекція античних скульптур та творів живопису різних епох, а в останній день ми були на екскурсії «Релігійна Одеса»: відвідали синагогу, Арабський культурний центр, грецьку та католицьку церкви.

Один з днів ми вирішили присвятити огляду найбільшої фортеці східної Європи у Білгороді-Дністровському – Аккерман, яка вважається одним з семи чудес України. Вона була побудована у 13-15 століттях на узбережжі Дністровського лиману та має площу 9 гектарів. Поряд з фортецею знаходяться руїни античного міста Тіра, заснованого переселенцями з Мітету у 6 ст. до н.е. Для того, щоб поглибити наші знання про історію цього регіону, ми також послухали екскурсію у місцевому краєзнавчому музеї, де зберігається багато експонатів античної доби, зокрема, нас вразили монети Давньої Греції та Давнього Риму, предмети побуту різних народів та культур.

Повернулися у Запоріжжя ми з такою кількістю яскравих вражень, що, мабуть, ще тривалий час будемо згадувати нашу мандрівку.

Фотогалерея:

Кафедра слов’янської філології