Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Обговорення проблем туризму у ЗНУ

Обговорення проблем туризму у ЗНУ

27.05.2008 10:50

Минулого тижня в ЗНУ пройшов круглий стіл на тему «Ліцензування туристичної діяльності». На захід завітав начальник відділу ліцензування Державної служби туризму і курортів України Євген Малацай і заступник начальника управління культури і туризму Запорізької облдержадміністрації Людмила Брацило.

Протягом зустрічі гості намагалися розтлумачити зміст поняття ліцензування і чому воно є таким важливим для туристичної інфраструктури. Євген Малацай дотримується думки, що ліцензування можна звести до 3-х принципів: безпеки держави, охорони навколишнього середовища та безпеки громадян. Ліцензування потрібне, щоб унеможливити недобросовісну конкуренцію і, якимсь чином, механізмами державного регулювання удосконалити туристичну галузь.
«Це своєрідний фільтр, - говорить Євген Леонідович, - для тих, хто входить в ринок туризму. Практика та історія підказують, що даній сфері це потрібно».
Україна, завдяки розмаїттю курортних і туристичних можливостей, може цілком стати світовим лідером у цій галузі. Однак, це трапиться лише за умови правильного підходу до туризму і самої держави.
Напередодні Євро 2012 туризм стає пріоритетною галуззю. Тому найближчими роками в Україні буде величезним попит на фахівців цієї галузі: екскурсоводів, гідів-перекладачів тощо. Оскільки ЗНУ готує фахівців за цими напрямами, проведення круглого столу було дуже важливим і мало символічне значення для нашого ВНЗ.
«Завдяки співпраці із Запорізьким національним, - говорить Людмила Брацило, - ми маємо перші результати у розбудові туристичної інфраструктури Запорізького краю: на сьогодні вже сформована оптимальна модель розвитку туристичної діяльності».

Ігор Олександрів