Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи провели творчу зустріч із запорізькими старшокласниками

Студенти-філологи провели творчу зустріч із запорізькими старшокласниками

08.05.2018 10:06 Все Головні новини Факультети Філологічний філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Сьомого травня студенти 3 курсу філологічного факультету ЗНУ Катерина Бойко, Аліна Громченко, Дар’я Ізотова  представили учням 10-А класу Запорізької гімназії № 2 імені Лесі Українки проект «Українська поезія, що покладена на музику». Захід відбувався в рамках вивчення курсу методики викладання української літератури та підготовки до педагогічної практики та був організований доцентом кафедри української літератури Олесею Слижук.

Знайомство з десятикласниками розпочалось із гри «Пісня-виконавець». Учні із завзяттям відгадували в улюблених сучасних мелодіях авторство відомих українських поетів: «Один в каное» – яскравий приклад «свіжої крові» в українській музиці з композицією на вірші Івана Франка «Човен», білоруська група «BRUTTO», які обрали поезію Ліни Костенко «Вечірнє сонце», де поетеса дякує «за всіх, котрі нічим не споганили душу» та інші.

Діти радо сприйняли це завдання та взялися до його вирішення. Студенткам вдалося утримати увагу учнів через інтерес до сучасних виконавців та розкрити роль української поезії в сучасній музичній культурі.

Під час проекту до уваги школярів було запропоновано й іншу українську поезію, покладену на музику. Так, були представленні композиції різних часів та стилів, зокрема пісня «Минає день, минає ніч» на вірші Юрія Рибчинського у виконанні фіналістки «Голосу країни» Тетяни Решетняк та її тренера Потапа.

Усі пісні у вигляді відеокліпів, що використовувалися в ході проекту, були записані у презентації, яку дівчатка показували на екрані. Це допомагало не втратити зацікавленості та прихильності учнів під час уроку.

Проведений захід дав змогу третьокурсницям як майбутнім учителям зрозуміти, наскільки важливо бути «на одній хвилі» з учнями та цікавитись сьогоденням і всіма новими тенденціями.

На завершення заходу студентки розповіли про свій факультет та запросили учнів приєднатися до філологічної спільноти ЗНУ після закінчення школи.

Марія Штанько,

студентка 3курсу філологічного факультету