Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели тренінг для викладачів економічного факультету і факультету фізичного виховання із написання мікрогрантів

У ЗНУ провели тренінг для викладачів економічного факультету і факультету фізичного виховання із написання мікрогрантів

У ЗНУ провели тренінг для викладачів економічного факультету і факультету фізичного виховання із написання мікрогрантів
15.05.2018 10:40 Все Головні новини Тренінг мікрогранти проектна діяльність

15 травня відбулась лекція-тренінг для викладачів економічного  факультету та факультету фізичного виховання, яка  була присвячена написанню мікрогрантів у галузі освіти.

У цьому заході взяли участь к.мед.н., доцент кафедри фізичної реабілітації В.М. Гостіщев, к.пед.н., старший викладач кафедри туризму, заступник декана факультету фізичного виховання з міжнародної діяльності А.В. Сидорук, викладач кафедри фізичної культури і спорту, заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи А.В. Симонік, а також науковці економічного факультету - завідувач кафедри обліку і оподаткування, професор Н.М. Шмиголь, доцент Н.С. Венгерська, старший викладач В.О. Герасимова, доцент Д.В. Очеретін, старший викладач А.О. Осаул, к.е.н., старший викладач В.О. Біленко, к.е.н., викладач С.О. Корінний, аспірант О.В. Васильєва, доцент О.І. Макаренко, доцент В.О. Лось, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Н.К. Максишко, к.е.н., викладач С.М. Іванов.

Нагадаємо, що такі заходи відбуваються з метою модернізації та активізації проектної і грантової діяльності в університеті. Вони ініційовані проректором з науково-педагогічної роботи Юрієм Кагановим. Автором та модератором такого навчання є кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології і перекладу, координатор численних міжнародних проектів Олена Тупахіна.

Так, спікер ознайомила колег зі специфікою  пошуку мікрогрантових пропозицій та роботи із ними, розповіла про переваги такого формату роботи, як створювати нові проекти (наукові, освітні), навчальні курси на основі отриманих мікрогрантів. Викладачам було запропоновано згенерувати ідею для майбутніх проектів, цілі, завдання, та шляхи її реалізації із залученням групових методів роботи та мозкового штурму.  Присутніх було розподілено на групи з трьома темами відповідно, за якими учасники мали згенерувати якомога більше ідей для можливого подання на грант. Це теми «Українські вчені мало публікуються», «Брак фахівців у сфері запобігання корупції», «Недостатньо розвинений екотуризм». Крім цього, представники факультетів детально ознайомилися із особливостями написання та подання проектної заявки, заповнення аплікаційної форми для програми Європейського Союзу ERASMUS+ Jean Monnet.

Під час обговорення тематики мікрогрантів згадали  і джерела пошуку мікрогрантів: Посольства, фонди та агенції, рамкові програми  та Erasmus+ модуль Jean Monnet. Присутні обговорили формулу успіху роботи, процес генерації ідей, тощо. Також Олена Тупахіна розповіла присутнім про алгоритм генерації ідеї, до якого входять наступні кроки: ідентифікація, аналіз причин та наслідків; інновація, бенефіціари та стейкхолдери; результат, вплив.

Крім того на лекції йшлося про фінансування, виконання, партнерство, якість команди і пріоритети грантових програм. Наприкінці учасники тренінгу подякували Олені Володимирівні за методичну та змістовну допомогу, корисний досвід у написанні проектів та висловили побажання щодо продовження серії таких майстер-класів у майбутньому.

 

 

Схожі новини