Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь в обговоренні сімейної політики України

Науковці ЗНУ взяли участь в обговоренні сімейної політики України

16.05.2018 11:34 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Юридичний факультет соціальної педагогіки та психології юридичний факультет наукова діяльність конференція

П’ятнадцятого травня в Запоріжжі провели ІV Міську науково-практичну конференцію «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку», присвячена Міжнародному дню сім’ї. Цей захід було організовано Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради, в межах співпраці з Міжнародною громадською організацією «Рада сімей України». Запрошеними спікерами конференції від ЗНУ стали доцент кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко й доцент кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик. Учасниками та учасницями заходу (приблизно 100 осіб) стали вчителі, соціальні педагоги, психологи шкіл, вихователі, методисти ДЗО та керівники освітніх закладів.

На початку конференції з вітальними словами до шановного загалу звернувся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Еделєв та директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк. Вони привітали всіх присутніх зі святом, наголосили на важливості інституту сім'ї для суспільства та держави, висловили підтримку в питаннях соціально-економічного добробуту молодих сімей. Приємним сюрпризом на початку конференції стало відео звернення Шалви Амонашвілі (видатного педагога та психолога, д. психол. н., професора, керівника Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки), у якому він наголосив на важливості збереження, спасіння сімей, оскільки міцна сім’я є запорукою сильної держави.

Серед інших доповідачів конференції були: начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту модернізації змісту освіти МОН Леся Корецька, голова правління Міжнародної громадської організації «Рада сімей України» Віктор Пріт, доцент кафедри соціології та соціальної роботи КПУ Анастасія Ігрушко.

Леся Корецька виступила із доповіддю: «Формування сімейного світогляду сучасної молоді в рамках реформування освітньої сфери», у якій акцентувала увагу на головних питаннях виховання молодого покоління та постійній зміні ціннісних орієнтацій особистості.

Віктор Пріт у своїй доповіді: «Сімейна політика – ключова складова стратегії національної безпеки України» наголосив на фундаментальному значенні інституту сім'ї для суспільства, предметно розповів про особливості сімейної політики у регіонах України. Також Віктор Пріт презентував та подарував всім присутнім видання «Сімейні цінності від Василя Сухомлинського: тематичний збірник статей автора», у якому розкриті ідеї видатного педагога щодо сім’ї, сімейних відносин та сімейного виховання, формування сімейних цінностей у молоді.

Доцент кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Сергій Омельянчик розповів присутнім про законодавчі аспекти протидії домашньому насильству. У своїй доповіді лектор зупинився на основних нововведеннях Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 року та Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» – набуває чинності 11.01.2019 року.

Доцент кафедри соціальної педагогіки ЗНУ Олена Лещенко у своїй доповіді «Функціональна роль інституту сім`ї у вихованні дітей» наголосила на проблемах сучасних сімей щодо виконання ними виховної функції, на досвіді Європейських країн щодо покращення функціонування сімей та на шляхах підвищення педагогічної культури батьків.

Також Олена Лещенко проінформувала присутніх про нові спеціальності 2018 р. у ЗНУ – «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта». Вона запросила представників закладів освіти долучатися до навчання за цими спеціальностями. Із необхідною інформацією щодо вступу учасниці та учасники конференції ознайомились у буклетах факультету соціальної педагогіки та психології.

На проблемах сучасної сім'ї в умовах трансформації сімейних цінностей, ненасильницькому спілкуванні наголосила доцент кафедри соціології та соціальної роботи КПУ Анастасія Ігрушко.

За підсумками заходу учасники та учасниці прийняли Пропозиції до проекту рішення ІV міської науково-практичної конференції «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку», у яких наголошувалось на впровадженні в закладах освіти програм із підготовки молоді до створення сім’ї як осередку взаємин на засадах культурних норм і цінностей, формування відповідального батьківства; на реалізації заходів, спрямованих на збереження репродуктивного здоров’я учнівської молоді, підвищенні рівня ґендерної культури та збереження національних сімейних цінностей як основи самоідентичності українського народу.

Організатори конференції подякували за роботу всім присутнім та висловили впевненість у подальшій активній співпраці Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради з юридичним факультетом та факультетом соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету.

Олена Лещенко,

доцент кафедри соціальної педагогіки

Сергій Омельянчик,

доцент кафедри конституційного та трудового права