Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Людмила Корчева: «Вірю, що реформа змінить освітній простір, і учні та вчителі стануть щасливими, перебуваючи в стінах школи»

1998 року Людмила Корчева успішно закінчила філологічний факультет (спеціальність «Українська мова та література») тодішнього ЗДУ. Нині вона працює вчителькою в середній школі №75 м. Запоріжжя, активно веде власний блог на її веб-майданчику, дописує у «Фейсбук», виховує призерів і лауреатів усеукраїнських літературних конкурсів, є експерткою підручника з української літератури для 9 класу, мамою сина-студента… і мріє потрапити на ЕdCamp. Пропонуємо читачам познайомитися з непересічною особистістю, досвідченою вчителькою, невтомною шукачкою нових смислів у професії й активною ініціаторкою продуктивної взаємодії з учнями – Людмилою Миколаївною Корчевою.

-Людмило Миколаївно, що спонукало Вас обрати фах філолога, викладача української мови та літератури?

-У своїй родині я була старшою дитиною, тому завжди доглядала за рідним братом, за меншими двоюрідними. Бути з дітьми, читати їм книжки, постійно щось вигадувати – цього мене привчили змалку. Потім на вибір майбутньої професії вплинули мої вчителі – Тарапай Людмила Тимофіївна (вчителька російської мови й літератури) та Бончева Галина Георгіївна (вчителька української мови й літератури). Саме їхні уроки прищепили любов до слова, вміння його розуміти та насолоджуватися красою. На уроках літератури Галина Георгіївна завжди говорила: «Немає неправильної точки зору чи думки. Умійте відстояти свою позицію, довести її. Не бійтеся говорити, сперечатися. Вчіться відчувати слово».

Ще в нашій родині всі читали. Пам’ятаю батька, який сидить на кухні, схилившись над історичним романом. Маму, яка захоплювалася сагами та пригодницькими творами. Я теж завжди читала. Були ситуації, коли батьки забороняли мені читати, намагаючись змусити ретельніше вправлятися в музиці. Проте це не допомогло. Музичну школу закінчила, але любов до книжки залишилась на все життя.

Коли настав час обирати професію, то вагань, куди йти не було. Вибір очевидний – філологічний факультет. А ось визначитися з напрямком – російська чи українська філологія – було доволі складно. Допомогли ті кардинальні зміни в країні, які відбувалися на початку 90-х рр. ХХ століття. Нова молода держава потребувала не просто знавців української мови, а громадян. Тому вибір був очевидним – українська філологія.

-Що надихає в роботі вчительки?

-У роботі вчителя надихають успіхи вихованців, їхнє прагнення досягати вершин. Також надихає бажання бути цікавою людиною для своїх учнів. Сьогодні відбуваються кардинальні зміни в освітній галузі. Це також надихає, бо хочеться вірити, що реформа змінить освітній простір, і учні та вчителі стануть щасливими, перебуваючи в стінах школи.

-З учнями яких класів цікавіше працювати?

-Мені цікавіше з учнями старших класів, бо вони незалежні, самостійні, дорослі, непередбачувані, часто мотивовані. Три роки поспіль я працюю тренером на відбірковому етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, три роки маю щастя спілкуватися з найсильнішими, найрозумнішими дітьми Запорізького краю. Це спілкування переконало мене в тому, що талановиті учні є, вони хочуть знати та вміти багато, щоб бути успішними та конкурентноспроможними. До занять з такими дітьми готуєшся дуже довго та ретельно, проте отримуєш неймовірну насолоду, драйв від спілкування, задоволення від своєї праці.

У класі отримую насолоду від роботи тоді, коли вдається стати на «одну хвилю» із дітьми, коли на уроці панує атмосфера взаєморозуміння, коли учні розпочинають дискусію, сперечаються, аргументують, насолоджуються роботою із художнім твором.

-Напевно, чимало приємних спогадів у Вас збереглося про рідний філфак ЗДУ?

-Серед приємних спогадів – перший виступ на сцені ІІ корпусу під час студентського шоу першокурсників «Дозвольте відрекомендуватися». Саме тоді, на мою думку, ми заклали підвалини прекрасного спілкуванню друзів, бо пізніше будуть зустрічі на о. Хортиці, гостини-посиденьки в однокурсників, спільні походи в кіно та театр. Феєричними були студентські вистави «За двома зайцями», «На полі крові». Пам’ятною також була поїздка на Всеукраїнську студентську олімпіаду до м. Львова.

-Що мотивує бути активним педагогом (відвідувати тренінги, майстер-класи тощо)?

-Сьогодні настільки стрімко розвиваються технології, оновлюються навчальні пристрої, гаджети, що важко встигнути за всіма інноваціями. Вважається, що між поколіннями є певна прірва. Учитель та учень не мають права стояти обабіч урвища, тому прагну бути якщо не на півкроку попереду своїх учнів, то хоча б не відставати від них. Ось це і мотивує постійно навчатися, опановувати нові техніки, прийоми, сервіси для навчання. Крім того, хочу бути цікавою самій собі, не зупинятися в розвитку, тому відвідую тренінги, семінари, конференції. Мрію потрапити на ЕdCamp*.

*ЕdCamp – міжнародний формат обміну ефективним педагогічним досвідом за принципом сприяння органічному професійному розвитку вчителів завдяки залученню до цього процесу їх самих. Найпоширеніша тема ЕdCampів – актуальні освітні технології з акцентом на застосуванні комп’ютерної техніки. Вперше зустрічі педагогів-новаторів у такому форматі було запроваджено у США 2010 р. В Україні ЕdCamp 2018 р. відбудеться вже вчетверте.

Ярослава Шеремет,

студентка факультету журналістики