Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відбулася презентація аналітичного порталу «Ratio Decidendi»

18.05.2018 11:06 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет презентація візит

Сімнадцятого травня на юридичний факультет Запорізького національного університету завітав відомий вітчизняний учений – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, голова редакційної ради «Право України» Руслан Стефанчук.

Цей захід відбувся за ініціативи декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць, адже юридичний факультет давно й плідно співпрацює із журналом «Право України», а сама Тетяна Олександрівна – заступник головного редактора видання.

На початку зустрічі старший викладач кафедри цивільного права Кирило Алімов представив шановного гостя викладачам та студентами юридичного факультету й висловив сподівання, що захід буде плідним і корисним для всіх його учасників.

Як зазначив сам Руслан Олексійович, коментуючи своє перебування в Запоріжжі, це – його перший візит до Запоріжжя і він радіє, що його знайомство з цим чудовим містом розпочинається із перебування на юридичному факультеті Запорізького національного університету.

Метою його приїзду стала презентація єдиного порталу аналітики судової практики «Ratio Decidendi». Руслан Стефанчук зазначив, що над втіленням у життя цього проекту працювало близько 100 фахівців упродовж року. За цей час вони опрацювали близько 10 тисяч судових справ. Результатом став якісний правничий контент, який у майбутньому дозволить юристам зекономити час і ресурси при підготовці власних правових позицій. Адже зусилля команди організаторів сайту були спрямовані на забезпечення ефективності правових позицій та можливості оцінити ризики і перспективи у кожному запропонованому кейсі. Крім того, на сайті передбачено доступ до додаткових практичних і наукових матеріалів для кожної правової позиції.

Руслан Стефанчук наголосив, що ЗНУ став першим закладом вищої освіти в Україні, куди він завітав із презентацією можливостей сайту. Далі сайт буде представлений майбутнім правникам Києва, Львова, Одеси, Харкова тощо.

Представники ЗНУ неабияк зацікавилися можливостями єдиного порталу аналітики судової практики, який зараз працює у бета-режимі, й прагнуть допомогти його організаторам у перевірці роботи сайту.

Це – важливий суспільний проект, приурочений до 95-річчя журналу «Права України», який має консолідувати зусилля вітчизняних учених та юристів-практиків. На думку представників редакційної ради видання, така співпраця юристів особливо актуальна на сьогодні в контексті правової реформи в нашій країні.

Таміла Тарасенко