Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ФІФ Ганна Дмитренко: «Спортивні досягнення допомагають підкорювати мовні вершини»

24.05.2018 09:48 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології спорт перемога студентський портрет

Серед студентів факультету іноземної філології багато різнопланово розвинених, цікавих особистостей, які встигають не лише успішно навчатися, але й багато часу приділяти хобі, успішно займатися наукою чи спортом. До цієї когорти належить і другокурсниця ФІФ Ганна Дмитренко – дворазова чемпіонка світу з шашок серед юніорів, дійсна срібна чемпіонка світу з шашок серед юніорів. Крім того, Ганна добре володіє англійською та німецькою мовами, успішно вивчає французьку. Це – відкрита та приємна у спілкуванні дівчина. Так, вона охоче погодилась не лише розповісти про свої досягнення у спорті й навчанні, але й поділитися сектами успіху.

- Ганно, скажіть, будь ласка, якими успіхами, досягненнями у спортивній кар’єрі Ви пишаєтесь найбільше?

- Найбільшими спортивними перемогами для мене є титул дворазової чемпіонки світу з шашок серед юніорок (2013 та 2015 рр.) та дійсний титул срібної чемпіонки світу (2017 р). Проте це – далеко не межа і багато перемог і нагород ще попереду! Пишаюся тим, що намагаюся боротися з жінками-гросмейстерами і розвиватися вже саме у дорослому спорті в межах українського шашкового спорту та виходити на міжнародний рівень!

- Чому Ви обрали саме ФІФ для навчання? Що мотивувало поступити саме на цей факультет?

- Я завжди знала, що більше схильна до гуманітарних наук. Ще навчаючись у гімназії з поглибленим вивченням іноземних мов, постійно брала участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах різних рівнів. Це підігрівало мій інтерес до англійської та німецької мов. Більш того, завдяки спортивним турнірам, я часто подорожую світом і переконалася в необхідності досконало володіти хоча б двома мовами. Вибір факультету іноземної мови очевидний, адже тут мені допомагають реалізувати ще одну мою мрію – вивчити на одну іноземну мову більше, а саме – французьку.

- Які країни Ви вже встигли відвідати, де ще мрієте побувати?

- Мені вже пощастило відвідати такі країни, як Польща, Німеччина, Білорусь, Естонія, Нідерланди, Франція, Туреччина (майже усі – по кілька разів, адже географія турнірів рідко змінюється). Наразі готуюся до Чемпіонату Світу в Італії, візит до якої був дитячою мрією! Одним із найпрестижніших турнірів є «Інтелектуальні Ігри у Пекіні», тому мені б хотілося відвідати ще й Китай у майбутньому.

- Чим Ви захоплюєтесь, окрім спорту?

- Мені подобається подорожувати: відвідувати нові міста, дізнаватися про історію різних культур. Завдяки спорту, це вдається робити досить часто! На жаль, турнірний процес займає практично увесь час, але я все одно намагаюся щоразу знайти для себе щось нове.

- Як вдається успішно поєднувати різнопланову діяльність?

- Із дитинства я займалася багатьма видами діяльності: навчання, танці, спорт, школа мистецтв за класом «фортепіано». Спорт та навчання завжди були однаково важливі для мене та займали першу сходинку пріоритетів. Аби встигати робити все, мені завжди доводилося багато працювати, тому ще з дитинства я звикла до насиченого графіку.

- Якщо говорити про портрет сучасного студента, як можете його описати?

- Сучасний студент – це творча, енергійна людина, яка прагне до знань та водночас реалізує себе як яскраву особистість, завдяки багатьом культурно-освітнім заходам. Це – людина, яка практично не має вільного часу та намагається робити кілька справ водночас. Це – людина, яка знаходиться у постійному русі та шукає себе у всьому!

- Чи є у Вас секрети успішного студентського життя?

- Найбільшим секретом успішного студентського життя є правильна організація свого вільного часу. Навіть у питанні виконання домашнього завдання потрібно розставляти правильні пріоритети. Узагалі, рецепт дуже простий: потрібно любити те, чим займаєшся, та пам’ятати, що немає нічого неможливого! Саме тоді успіх буде гарантований.

- Про що мрієте? Які плани, перспективи професійної, спортивної діяльності?

- На мою думку, мрія – це щось потайне та дуже індивідуальне, тому варто залишати її при собі, аби потім мати змогу реалізувати.

- Щодо професійної діяльності, то попереду у мене ще 3,5 роки навчання, тому тут важко загадувати майбутню професійну галузь. Я вважаю, що вивчення іноземної мови є перспективним напрямом, тому в майбутньому я зможу реалізувати себе як кваліфікований фахівець у будь-якій області.

У спортивній кар’єрі буду продовжувати тренуватись, аби підкорювати нові вершини та розвиватись у дорослому спорті. Щодо найближчих планів, то збираюсь взяти участь у найпрестижнішому змаганні – Чемпіонаті Світу з шашок, але вже на дорослому рівні – серед жінок.

- Дякуємо, Ганно, за розмову та бажаємо натхнення, досягнень у спорті й навчанні та здійснення мрій!

Ганна Ваніна,

заступник декана ФІФ з інформаційної та іміджевої політики

Фото з особистого архіву Ганни Дмитренко