Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наталія Роменська: «Ми мріємо співпрацювати з факультетом журналістики»

Наталія Роменська: «Ми мріємо співпрацювати з факультетом журналістики»

У ЗНУ триває проект «Майстри педагогічної справи», присвячений випускникам вишу. Сьогодні у його рамках ми познайомимо вас із діяльністю Наталії Роменської – керівника гуртка прес-центру Запорізького навчально-виховного комплексу № 109. Варто зазначити що діяльність учнів під керівництвом Наталії Юріївни відзначена, зокрема й на загальнообласному рівні. Так, їхня команда виборола ІІІ місце за проект «За активний спосіб життя» в номінації «Телебачення» обласного фестивалю «Шкільні медіа – розвиток громади», що проходив наприкінці минулого року на базі факультету журналістики ЗНУ.

- Наталіє Юріївно, у яких конкурсах і фестивалях з журналістики Ви брали участь ?

- Наш ЗНВК, коли є така можливість, бере участь у більшості конкурсах. Маємо призове місце в міському конкурсі соціальної реклами, що проходив у першому семестрі. Останнім конкурсом, у якому ми брали участь, був «Міжнародний конкурс шкільних медіа».

- Ми знаємо, що Ваша школа виборола на конкурсі в нашому виші 3 місце за проект «За активний спосіб життя». Як саме виникла ідея цього проекту?

- Щорічно у першому семестрі в нашому комплексі проходить конкурс із соціальної реклами. Кожен клас обирає для себе актуальну проблему й знімає ролик, який розкриває проблему і показує шляхи її вирішення. Ролик, який ми надіслали на конкурс, був однією з цих ідей, яку ми вдало втілили у життя.

- Ви брали участь у номінації «Телебачення», чому зупинили свій вибір саме на цьому засобі масової інформації?

- Телебачення на сьогодні – один із найефективніших ЗМІ, адже газети та радіо вже давно «загубилися». І якщо треба донести інформацію до більшості, то можна зробити це досить ефективно завдяки його каналам.

- Наталіє Юріївно, Ви – керівник гуртка прес-центру у своїй школі. Будь ласка, розкажіть докладніше, як саме проходять його заняття? Зокрема, які теми Ви порушуєте разом із учасниками?

- Звісно, гурток прес-центру має свій графік роботи, але найчастіше він досить гнучкий. Адже наш гурток відповідає за висвітлення всіх подій нашого навчально-виховного комплексу на сайті. І бувають такі тижні, коли щодня, а можливо, і кілька разів на день відбуваються яскраві події, які не можуть чекати до наступного заняття. Усім подобається читати свіжі новини! Наші заняття бувають і теоретичні, і практичні. Ми дізнаємося, як писати статті для сайту, що не забути при цьому вказати, які фотографії треба розмістити поруч, як брати інтерв'ю, як проводити опитування, а також – знімаємо ролики про школу, соціальну рекламу. Ми вчимося монтувати відеоролики та знімати для цього необхідні частини і, звичайно, писати сценарії та обирати акторів.

- Яка мета діяльності Вашого гуртка, чого ви прагнете навчити учнів?

- Гурток створено для розвитку творчого потенціалу учнів. Адже саме тут можуть про себе заявити школярі, які пишуть прозові твори, вірші, а також ті, які прагнуть бути блогерами, знаєте скільки їх у нас (усміхається).

- Які корисні навички можна отримати під час Ваших уроків?

- У нас не уроки, а заняття, адже ми відкрито спілкуємося і маємо рівні права. Я вважаю, що найголовніше наше досягнення – це те, що учні долають сором'язливість, страх і стають впевненішими у собі.

- Чи плануєте Ви охопити під час роботи гуртка основи діяльності інших видів ЗМІ, скажімо радіо чи інтернет?

- Інтернет-простір ми вже охоплюємо, бо маємо свій сайт: www.znvk109.in.ua А щодо радіо... треба подумати.

- Над якими проектами Ви працюєте сьогодні?

- Наша школа цього року відзначає своє 25-річчя, і ми до дня народження хотіли б зняти фільм "Топ-10 ЗНВК". І сьогодні активно над чим працюємо! Для нас він є пріоритетним.

- На факультеті журналістики ЗНУ є лабораторії радіо- і тележурналістики. Чи виникали у Вас думки співпрацювати з факультетом і які проекти в цьому напрямку хотіли б розвивати?

- Звісно, ми б хотіли співпрацювати із факультетом журналістики. Для наших юних журналістів буде дуже цікаво відвідати ці лабораторії. Побувши там і відчувши цю атмосферу, можливо, вони стануть у майбутньому студентами ЗНУ! Можливо, ми зможемо зробити спільний проект? Якщо є пропозиції, ми будемо раді!

- На Вашу думку, які риси вдачі характерні для справжнього журналіста?

- Справжній журналіст, на мою думку, це – відкрита людина, яка може зацікавити інших. Звісно, журналіст має бути обізнаним, компетентним, мати літературні здібності, і звичайно, багатий внутрішній світ!

Довідка. 22 грудня на базі журналістики ЗНУ підбили підсумки обласного фестивалю «Шкільні медіа – розвиток громади». У заході, спрямованого на формування у школярів критичного мислення, медіаграмотності та свідомого ставлення до життя суспільства. У ньому взяли участь учні 9-10 класів з усієї області.

На конкурс надійшло понад 100 заявок від представників 46 шкіл, підготовка тривала більше місяця. Представники шкільних ЗМІ, творчих гуртків і майстерень змагалися за кращу творчу роботу за такими тематичними напрямами: «Життя шкільної громади», «Моя мала батьківщина», «Проблеми сучасної молоді», «Діти планети/вундеркінди серед нас», «Права дітей», «Життя внутрішньо переміщених осіб».

Ігор Гур'єв, Віктор Посунько,

студенти факультету журналістики