Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи вивчали практичний досвід використання веб-сервісів на уроках словесності

30.05.2018 10:32 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника

Професійна майстерність – важлива складова педагогічної діяльності вчителів-предметників. Саме тому на філологічному факультеті Запорізького національного університету другий рік поспіль працює «Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», що була започаткована доцентом кафедри української літератури Іриною Бакаленко. Її діяльність передбачає проведення досвідченими вчителями низки майстер-класів щодо використання інноваційних технологій навчання на уроках словесності.

У травні був проведений черговий майстер-клас Школи, спікером якого стала Світлана Богдзієвич – досвідчений учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю, номінант обласного конкурсу «Учитель року-2018», випускниця Запорізького національного (державного) університету.

Світлана Богдзієвичу своєму виступі «Використання веб-сервісів на уроках української мови та літератури» охарактеризувала веб-сервіси (Google-форми; «хмари слів»; он-лайн сервіси створення ребусів, кросвордів та інтерактивних ігор; сервіс Kahoot) та шляхи їх використання з метою активізації пізнавальної діяльності школярів на уроках словесності. Цікавими та корисними стали представлені практичні розробки використання веб-сервісів у процесі вивчення мови та літератури. А виконання студентами вправ, створених за допомогою веб-сервісів, сталородзинкою майстер-класу.

У процесі тренінгу студенти переконалися, що в роботі вчителя-словесника повинні поєднуватися як традиційні, так й інноваційні технології навчання. Це дозволить учням ефективно використовувати інформацію та працювати в групах, а вчителю допоможе перетворити учнів на активних суб’єктів навчальної діяльності, підвищуючи не лише мотивацію до процесу здобуття знань, але і відповідальність за результати цієї діяльності і їх презентацію. Майстер-клас зацікавив майбутніх учителів-словесників, адже використання інноваційних технологій – це запорука якісної освіти та становлення «Школи майбутнього».

На думку Ірини Бакаленко, участь у таких методичних заходах формує професійну компетентність студентів-філологів та є одним із кроків на шляху до вчительської професії.

За підсумками проведення майстер-класу всі учасники отримали новий досвід використання інноваційних технологій на уроках словесності. А тренер майстер-класу Світлана Богдзієвич отримала слова вдячності від студентів та поділилася своїми враженнями про зустріч: «Здається, нещодавно сама навчалася на філологічному факультеті ЗНУ (тоді ЗДУ), а зараз проводжу Школу професійної майстерності для студентів 3 курсу – майбутніх учителів-словесників. Наступного року студенти підуть у школи на практику – сучасними вчителями».

Фотогалерея:

Філологічний факультет