Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Радник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький завітав до ЗНУ

Радник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький завітав до ЗНУ

Радник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький завітав до ЗНУ
30.05.2018 16:17 Все Головні новини освітній простір автономність бакалаврат магістратура якість освіти

Запорізький національний університет відвідав радник Міністра освіти і науки України, член Національної команди експертів із реформування вищої освіти, викладач Києво-Могилянської академії, PhD (Кембридж) Михайло Винницький. Відрекомендував гостя проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов.

Для науковців університету Михайло Винницький запропонував провокативну дискусію на тему: «Інтеграція в європейський освітній простір: а може не треба?». Згодом на студентів чекав виступ на тему: «Збудуй свій власний Кембридж! Університетська спільнота і роль у ній студента».

Гість розповів про університетську автономність, і, як наслідок - фінансову автономність, самостійне керування підбором кваліфікованих кадрів, а також відповідне провадження освітньої, просвітницької, фінансової діяльності. Крім того, йшлося й про важливість підтримки гарного мікроклімату в університеті, аби студенти самі хотіли навчатися та розуміли, що ті знання, які вони отримають, дійсно їм знадобляться. Михайло Винницький пригадав слова президента Гарвардського університету: «Завдання університету підготувати студента не до першої роботи, а до шостої». Адже важливо готувати студента до майбутніх складнощів. А ось якісна університетська освіта, складається з трьох елементів. Перше – це аудиторія. Друге – це бібліотека, місце для розмови. Третє – бутафорія, іншими словами активне студентське життя. Серед найбільш значущих недоліків сучасної освіти Михайло Винницький виділив низький рівень мобільності.

До речі, розмова була зовсім не в формі лекції, а більше у формі дискусії. А обговорювалися не закони і нововведення, а справді життєві теми. Наприклад, щодо якості освіти звучало таке: «Навчання - це від слова "вчення". Ми вміщуємо в голови правду, і випускаємо молоде покоління в світ. Ця модель працює за двох умов: якщо в людини є свідомість і було забезпечене працевлаштування після закінчення вишу. До речі, слово "освіта" - від слова "світ"...». Також Михайло Винницький вважає, що діти, якім ще не виповнилося 18 років - замалі для вступу у ВНЗ. Багато хто зі слухачів з цим не погодився, що породило цікаві дискусії.

Гість зосередив свою увагу на тому, що таке якісна європейська освіта і якою вона має бути. Однак, впевнено зазначив, що рівень бакалаврату у нас в країні на досить високому рівні, хоча потрібно покращувати внутрішню систему забезпечення якості освіти. Адже якість навчання в магістратурі на рівень краща в європейських університетах. Саме це і не дозволяє нашим навчальним закладам потрапляти до топових рейтингів кращих університетів у світі.

У одному з промовистих прикладів пан Михайло розповів про канадський університетій, який він відвідував кілька років тому. Там він запитав “А який в вас бюджет?” та “А який бюджет ви отримуєте від держави?” на що почув вкрай здивоване: “Від держави?”. Зацікавленим студентам гість розповів, що на території кампусу працювало чимало магазинів, де продавали власне університетський мерч та зауважив, що було б непогано, якби й в ЗНУ так було. Після лекції пан Михайло всім активістам, зокрема Марії Пересипко, голові студентської ради ЗНУ, порадив, як це зробити легше, як знайти спонсора тощо.

Усі присутні мали змогу поставити запитання гостю про нагальні та актуальні питання що стосуються системи освіти.

Подробиці візиту в наступних матеріалах.

 

 

Олександр Шелухін, Юлія Карнаух, Катерина Неудачіна, Євген Дубинянський, Олександра Ган, Яна Радченко, факультет журналістики, 1 курс

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2043685625660820

 

Схожі новини