Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор ЗНУ Юрій Каганов прозвітував про підсумки роботи з відповідності критеріям національного університету

Проректор ЗНУ Юрій Каганов прозвітував про підсумки роботи з відповідності критеріям національного університету

Проректор ЗНУ Юрій Каганов прозвітував про підсумки роботи з відповідності критеріям національного університету
30.05.2018 16:19 Все Головні новини Університет Вчена рада підтвердження статусу національного освітній процес наукова діяльність академічна мобільність

Під час чергового засідання Вченої ради присутні на заході науковці та представники студактиву розглянули звіт про стан виконання Запорізьким національним університетом критеріїв підтвердження статусу національного університету. Доповідач – проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов – розглянув ключові моменти цього пріоритетного на сьогодні для вишу запитання. Також він окреслив напрямки роботи, яким колективу вишу потрібно приділити особливу увагу для успішної реалізації цього завдання. Присутні на заході під керівництвом ректора Миколи Фролова активно долучилися до дискусії, аби спільно визначити першочергові кроки для підтвердження вишем статусу національного.

 

На початку виступу Юрій Каганов нагадав учасникам засідання, що у 2004 році ЗНУ присвоєно статус «національного» закладу вищої освіти. Згідно з чинним законодавством, за кілька років виш має підтвердити цей статус, виконавши низку вимог. Уже зроблені важливі кроки в цьому напрямку. Зокрема, проведено самомоніторинг у ключових галузях життєдіяльності вишу, із результатами якого можуть ознайомитися всі охочі як на сайті Запорізького національного університету в розділі «Доступ до публічної інформації». Це – один із пунктів обов’язкових критеріїв щодо підтвердження статуту національного вишем. Однак необхідно постійно актуалізувати розміщену на сайті інформацію.

У своєму виступі Юрій Олегович навів низку статистичних викладок, які характеризують сьогодення ЗНУ. Так, він зазначив, що на сьогодні на одного науково-педагогічного працівника вишу припадає 13,4 здобувачів вищої освіти, а на доктора наук, професора – 70 осіб.

Усіх присутніх на заході зацікавила інформація щодо рейтингового списку, до якого увійшли статистичні дані щодо діяльності 68 закладів вищої освіти України, зокрема ЗНУ. Так, за таким показником, як «Кількість здобувачів вищої освіти денної форми навчання, які не менше трьох місяців протягом звітного періоду або із завершенням у звітному періоді навчалися (стажувалися) в іноземних закладах вищої освіти (наукових установах) за межами України, приведена до 100 здобувачів вищої освіти денної форми навчання», ЗНУ посідає 8 місце. Що ж до такого аспекту, як «Кількість науково-педагогічних і наукових працівників, які не менше трьох місяців протягом звітного періоду або із завершенням у звітному періоді стажувалися, проводили навчальні заняття в іноземних закладах вищої освіти (наукових установах), приведена до 100 науково-педагогічних і наукових працівників, які працюють у закладі вищої освіти за основним місцем роботи станом на 31 грудня останнього року звітного періоду», то виш перебуває на 32 позиції в рейтингу.

Тоді як в тематичній групі «середнє значення показників індексів Гірша науково-педагогічних та наукових працівників (які працюють у закладі вищої освіти за основним місцем роботи станом на 31 грудня останнього року звітного періоду) у наукометричних базах Scopus, Web of Science, інших наукометричних базах, визнаних МОН, приведене до кількості науково-педагогічних і наукових працівників цього закладу» для вишу становить 28. А за «кількістю науково-педагогічних та наукових працівників, які здійснювали наукове керівництво (консультування) не менше п’ятьох здобувачів наукових ступенів, які захистилися в Україні, приведена до 100 науково-педагогічних і наукових працівників, які працюють у закладі вищої освіти за основним місцем роботи станом на 31 грудня останнього року звітного періоду» університет посідає 9 позицію.

При цьому особливо актуальними для ЗНУ на сьогодні є такі напрямки роботи, як посилення академічної мобільності викладачів вишу, збільшення кількості наукових публікацій, які входять до наукометричних баз Scopus, Web of Science, залучення іноземних студентів до навчання у виші тощо.

Учасники Вченої ради активно долучилися до обговорення актуального для всього колективу вишу питання. Зокрема, ректор Микола Фролов закликав усіх присутніх об’єднати зусилля задля досягнення важливої спільної мети.
Так, в ухваленому ними проекті рішення йдеться, зокрема про такі кроки задля збільшення кількості науково-педагогічних і наукових працівників, які здійснюють стажування в іноземних закладах вищої освіти: розробити і узгодити плани стажувань науково-педагогічних працівників на 2018/2019 н.р., активізувати можливості використання 7 двосторонніх договорів K1, укладених Запорізьким національним університетом у рамках програми Erasmus+, про академічну мобільність, зобов’язати факультети використовувати потенціал двосторонніх контактів з іноземними закладами вищої освіти для укладення договорів про академічну мобільність у рамках програми Erasmus+ KA107, брати участь у конкурсах стипендіальних програм Фулбрайт, Німецької служби академічних обмінів (DAAD), SIDA (Швеція) та ін., двосторонніх конкурсах короткострокових стипендій для співпраці з зарубіжними закладами під егідою МОН України.
Із метою збільшення середньорічної кількості іноземних громадян серед здобувачів вищої освіти в проекті висунуті такі пропозиції: активізувати потенціал співробітництва з Анхойським педагогічним університетом (Китай) щодо запрошення на навчання до ЗНУ студентів і аспірантів, розробити план оперативних заходів щодо поліпшення побутових умов проживання у гуртожитках громадян іноземних держав, запровадити англомовні курси для іноземних громадян (у «пілотному» режимі), оптимізувати кадровий склад викладачів української мови для іноземних громадян тощо.
Усі ці пропозиції викликали схвалення в учасників засідання Вченої ради.

 

Схожі новини