Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека провела тренінги з використання платформи «Web оf Science» для науковців біологічного факультету

Наукова бібліотека провела тренінги з використання платформи  «Web оf Science» для науковців біологічного факультету
31.05.2018 15:55 Все Головні новини Факультети Біологічний Наукова бібліотека тренінги біологічний факультет

Завдяки проекту МОН України Запорізький національний університет має відкритий доступ до науко метричної платформи Web оf Science до 30 вересня 2018 року. За умовами Договору з компанією-постачальником Clarivate Analytics доступ діє через сайт наукової бібліотеки (http://library.znu.edu.ua) в університетській локальній мережі та у віддаленому режимі після реєстрації. На наукову бібліотеку також покладено завдання з інформаційного та консультаційного супроводу доступу до ресурсів і послуг платформи Web of Science.

Цього разу тренінги з використання інформаційної платформи та аналітичних сервісів Web of Science в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки відвідали науково-педагогічні працівники біологічного факультету. У першій частині заходу презентовано можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень та навчання. Науковців ознайомлено з покажчиком наукових книг з природничих і технічних наук Book Citation IndexScience (BkCI). Використання покажчика матеріалів конференцій з природничих, технічних наук – Conference Proceedings Citation Index- Science (CPCI) надає можливість ознайомитися з найновішими дослідженнями та публікаціями.

Практична частина була присвячена пошуку наукових статей та журналів для публікації власних досліджень у журналах, що індексуються базою даних. На конкретних прикладах з тематики досліджень працівники наукової бібліотеки показали науковцям специфіку пошуку необхідних матеріалів у наукометрічній базі. У процесі пошуку наукових журналів на платформі WoS виникали питання: де знайти повний перелік журналів, які індексуються у Web of Science? Тому працівники бібліотеки підготували алгоритм користування сторінкою Master Journal List (http://mjl.clarivate.com/) та наглядно покроково здійснили пошук за назвою журналу, завантаження трьох тематичних списків журналів, що включені в цю базу, у форматі pdf. Ці списки містять переліки журналів за трьома напрямками – гуманітарні науки, природничі науки, суспільні науки. Так можна з'ясувати, чи входять журнали, що Вас цікавлять, у Web of Science. Окрім групових занять, було надано індивідуальні консультації.

Підготовку та проведення тренінгів здійснювала завідувач відділу автоматизації наукової бібліотеки Світлана Сівак, яка пройшла навчання з інформаційних ресурсів компанії Clarivate Analytics та отримала сертифікат.

Науково-педагогічних працівників проінформували і про можливість попрацювати в наукометричній базі Scopus, доступ до якої надає всім наукова бібліотеки Запорізького національного технічного університету.

Презентація тренінгу доступна за адресою: http://library.znu.edu.ua/2358.ukr.html.

Всі бажаючи можуть замовити тренінги або отримати індивідуальні консультації в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки (2-й навч. корпус, кімн. № 126).

Наукова бібліотека