Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрилася фотовиставка до 150-річчя Альфреда Федецького

У ЗНУ відкрилася фотовиставка до 150-річчя Альфреда Федецького

09.06.2008 13:18

6 червня в залі філологічної літератури Наукової бібліотеки ЗНУ відбулося урочисте відкриття фотовиставки до 150-річчя українського фотографа Альфреда Федецького.

Альфред Костянтинович був одним з найвідоміших фотографів України на зламі XIX-XX століть. Він з’явився на світ в польській родині в Житомирі. Отримав освіту в Віденській академії мистецтв, розпочав професійну діяльність в Києві, а згодом – відкрив фотоательє в Харкові. Новаторський для того часу стиль роботи приніс Альфреду Федецькому популярність та чисельні нагороди. Він виконав портрети царів Олександра ІІІ та Миколая ІІ, композитора Петра Чайковського.
Запоріжжя – це третє українське місто, в якому виставляються роботи відомого фотохудожника. Захід відбувається за сприяння Генерального консульства Республіки Польща в м. Харкові, консул якого Аніта Сташкевич завітала на відкриття фотовиставки до нашого університету. На урочисте відкриття завітали і перший заступник голови Запорізької обласної ради Олександр Клєпаков, голова Запорізького обласного україно-польського товариства ім. Адама Міцкевича Єжи Павлюк, Голова Запорізького осередку Спілки художників України Ірина Гресик та представники Запорізького Римо-католицького собору.
Шанованих гостей привітав проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Віктор Грищак. Віктор Захарович зауважив, що знайомство з роботами великого фотохудожника – це можливість для запоріжців доторкнутися до правдивого мистецтва, яке завжди наближає людину до краси. Ця фотовиставка надає кожному, хто її відвідає, унікальний шанс порівняти творчість сучасних фотомитців та їхніх попередників.
Аніта Сташкевич у своєму зверненні до присутніх наголосила на тому, що їй дуже приємно перебувати на запорізькій землі і вона щаслива, що отримала можливість познайомитися з нашим регіоном, який вважає одним із найцікавіших в Україні. На думку пані Сташкевич, Альфред Федецький зробив вагомий внесок у культуру Польщі та України і його унікальні роботи мають неодмінно вразити наших сучасників своєю правдивістю та неповторністю. Також консул подякувала адміністрації Запорізького національного університету за партнерство в організації фотовиставки в Запоріжжі та висловила надію на подальшу плідну співпрацю.

Юлія ЧЕРНЕТА, Олександра САЛТАН