Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ розвиває німецький вектор міжнародних зв’язків

ЗНУ розвиває німецький вектор міжнародних зв’язків

01.06.2018 14:00 Все Головні новини Університет міжнародні зв’язки Центр співробітництва Запоріжжя-Магдебург візит

Тридцять першого травня до Запорізького національного університету завітала делегація посадовців та освітян м. Магдебург (Німеччина): заступник міського голови м. Магдебург Райнер Нітше, депутат міської ради цього міста Зьорен Хербст, керуюча Інженерної палати землі Саксонія-Ангальт Сюзанна Рабе та представник Університету ім. Отто фон Генріке (м. Магдебург) Фолькер Целе. Метою їхнього візиту до ЗНУ стала зустріч із керівництвом і науковцями вишу й обговорення конкретних кроків щодо підписання угоди про співпрацю між українським і німецьким закладами вищої освіти.

Запорізький національний університет під час зустрічі представляли: ректор Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, завідувач кафедри прикладної математики і механіки математичного факультету ЗНУ, директор «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург» Віктор Грищак, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, завідувач кафедри німецької філології Сергій Вапіров, доцент цієї кафедри Ніна Захарова і начальник відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян.

На початку заходу ректор Микола Фролов привітав гостей у стінах ЗНУ – найбільшого в регіоні науково-освітнього закладу, де на 15 факультетах і у двох коледжах здобувають освіту 12, 5 тисяч студентів.

Гостей вишу запевнили, що серед його пріоритетів – зміцнення й розвиток міжнародних зв’язків, зокрема німецького вектора співпраці з іноземними вишами й науковими установами. На сьогодні на базі факультету іноземної філології німецьку мову як першу вивчають 120 осіб, а ще 200 студентів – як другу. Крім того, на базі університету діє відділення Гете-інституту, у якому німецьку вивчають 280 запоріжців. Користується популярністю цей напрямок навчання і серед тих, хто звертається до центру інтенсивного вивчення іноземних мов, що діє в університеті.

Неабияке зацікавлення у присутніх викликала розповідь Віктора Грищака про заснування на базі вишу «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург». За його словами, активна співпраця між ЗНУ та представниками Магдебургу триває вже більше 12 років. Так, у квітні цього року ЗВО відвідала численна делегація представників торгово-промислової палати Магдебурга та підприємців Німеччини. Подальше співробітництво заплановане й на майбутнє.

Під час зустрічі йшлося про конкретні кроки на шляху до підписання угоди про співпрацю. Так, ректор Микола Фролов пообіцяв представникам німецької делегації незабаром надіслати на ім’я керівництва німецького вишу лист із конкретними пропозиціями, а у вересні представники ректорату ЗНУ побувають із робочим візитом в Університеті ім. Отто фон Генріке (м. Магдебург).

Серед напрямків співпраці, які представники обох вишів визнали актуальними, пріоритетними є: підвищення уваги до академічного обміну викладачами і студентами, спільні наукові проекти, можливе співробітництво в галузі енергоефективності тощо. Так, щодо останнього пункту Микола Фролов наголосив, що в ЗНУ цього питанню приділяють особливу увагу. Зокрема, зараз у виші готуються до ліцензування нової спеціальності – «енергоменеджмент».

Своєю чергою, представники м. Магдебург зазначили, що на базі Німецько-української інженерної палати триває підготовка сертифікованих фахівців з енергоменеджменту. І в рамках цієї програми найближчим часом від ЗНУ таку кваліфікацію зможуть отримати дві особи.

Наприкінці зустрічі ректор вручив почесним гостям вишу пам’ятні подарунки – «Літопис Запорізького національного університету», у якому йдеться про становлення, розвиток і сьогодення вишу. Своєю чергою, німецькі посадовці й освітяни подарували іміджеву друковану продукцію Університеті ім. Отто фон Генріке.

Представники обох сторін запевнили одна одну в зацікавленості у подальшому плідному співробітництві.

Фотогалерея:

Таміла Тарасенко