Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучились до участі в Еко Форумі – 2018» в рамках секції «Енергозбереження та енергоефективність»

Представники ЗНУ долучились до участі в Еко Форумі – 2018» в рамках секції «Енергозбереження та енергоефективність»

Представники ЗНУ долучились до участі в Еко Форумі – 2018» в рамках секції «Енергозбереження та енергоефективність»
04.06.2018 13:40 Все Головні новини Еко Форум Секція «Енергозбереження та енергоефективність»

1 червня в рамках Другого спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму відбулось секційне засідання «Енергозбереження та енергоефективність. Енергію громад у розвиток децентралізації», в якому взяли участь науковці  і студенти факультету менеджменту ЗНУ, які займаються питаннями впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження у виробництво, побут і функціонування об’єднаних територіальних громад, а також представники  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), «Укргазбанку», ТОВ «Токмак Солар Енерджі», фахівці комунальних установ, Концерну «Міські теплові мережі», КП «Водоканал».

Модератором зустрічі виступив професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Володимир Волков, який і відкрив засідання, наголосивши на важливості свідомості людей і представників громад у питаннях повноцінного використання енергії як у побуті, так і на виробництві.

Так, учасниками зустрічі і спікерами виступили заступник директора Запорізької обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Денис Мікулін, генеральний директор ТОВ «Токмак Солар Енерджі» Олександр Дьяченко, молодший координатор проекту «Енергоефективна забудова» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, (Німеччина) Тетяна Забожчук, радник проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, (Німеччина) Наталія Усенко, начальник групи з охорони навколишнього природного середовища Концерну «Міські теплові мережі» Павло Четвєріков, студенти Запорізького  національного університету Владислав Панченко, Дарина Мірошниченко і Мадіна Ельмурзаєва, аспіранти ЗНУ Іван та Роман Карбівничі, заступник головного енергетика КП «Водоканал» Роман Гончаров,  м.н.с. ЗНУ лабораторії «Науки про Землю» Олег Баштанник, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Запорізького національного університету Анна Переверзєва, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Лідія Горошкова.

Під час засідання заступник директора Запорізької обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Денис Мікулін  презентував учасникам доповідь про програми фінансування енергоефективних та енергозберігаючих заходів для фізичних осіб, під час якої розповів про інвестпроекти для покращення  екологічної ситуації,  фінансування екопроектів за такими напрямками, як енергозберігаючі технології, захист довкілля, альтернативна енергетика. Також він звернув  увагу на особливості і переваги екокредитування, стимулювання бізнесу для встановлення екологічного обладнання за прикладом провідних країн Європи, фінансування та залучення кожного українця до енергоефективності (зокрема, на програму «Тепла оселя», кредити на побудову вітряків та сонячних станцій та  інше). Так, «Укргазбанком» було реалізовано близько 15 екопроектів по Запоріжжю і 99 екопроектів по Україні.

В свою чергу, генеральний директор ТОВ «Токмак Солар Енерджі» Олександр Дьяченко  виступив з презентацією на тему: «Відстеження сонця має яскраве майбутнє». Він наголосив на важливості розвитку екологічного мислення і культури, розповівши про  основні сонячні енергетичні технології, новий винахід – сонячний трекер ТСЕ, який відслідковує сонячну енергію впродовж всього дня, а також про порівняльний аналіз КПД сонячних модулів різних типів і прогноз ринку PV трекерів у різних країнах на 2017-2020 роки.

А студент Запорізького  національного університету Владислав Панченко розповів присутнім про фінансове забезпечення реформування адміністративно-територіального устрою України, систему фінансування ОТГ, їх беззбиткове функціонування з використанням інвестицій та використання теорії нечітких множин та експертних оцінок.

Крім того, аспіранти ЗНУ Іван та Роман Карбівничі представили своє дослідженя «Розробка автоматизованих систем управління енергоефективністю ОТГ», в якому дослідили динаміку втрат теплоенергії у м. Запоріжжя та інших містах Запорізької області, зробили порівняльний аналіз вітчизняних норм та норм країн ЄС щодо опору теплопередачі огороджувальних конструкцій та спробували вирішити низку завдань, серед яких: розробка моделей прогнозування для енергетичної та економічної ефективніості ОТГ; обробка та аналіз даних, їх збір і зберігання; розробка та впровадження заходів з підвищення енергоефективності.

Так, на думку професора кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Володимира Волкова,  дослідження, які здійснюються на базі лабораторії «Науки про Землю» у ЗНУ, дають можливість знайти позитивні і негативні сторони, можливості об’єднання громад і земель за різними напрямками (земля, оренда, власність, прийняття рішень, фінансування та інше), а також практично допомогти у створенні управлінської системи ОТГ.

Також в рамках засідання були представлені такі доповіді і проекти: «Оцінювання впливу на довкілля використання альтернативних видів палива для виробництва теплової енергії» (начальник групи з охорони навколишнього природного середовища Концерну «Міські теплові мережі» Павло Четвєріков ), «Комплексні заходи з енергоефективності у водопостачанні та водовідведенні» (заступник головного енергетика КП «Водоканал» Роман Гончаров); «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» (молодший координатор проекту «Енергоефективна забудова», Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, (Німеччина) Тетяна Забожчук); «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (радник проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, (Німеччина) Наталія Усенко); «Проектне управління відтворенням водних біоресурсів Каховського водосховища та отриманням товарної продукції» (студентка ЗНУ Мадіна Ельмурзаєва); «Проектне управління підвищенням рівня ефективності природокористування у процесі водопостачання та водовідведення» (студентка ЗНУ Дарина Мірошниченко); «Раціональне управління земельними ресурсами ОТГ» (м.н.с. ЗНУ, лабораторії «Науки про Землю» Олег Баштанник); «Аналіз впливу «енергії» громади на її функціонування і розвиток» (доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Запорізького національного університету Анна Переверзєва); «Дерево моделей в управлінні ОТГ» (професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та  логістики Запорізького національногоуніверситету Володимир ВОЛКОВ, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького національного університету Лідія Горошкова).

За словами модератора зустрічі Володимира Волкова, представлені матеріали мають прикладний характер і є доволі цікавими та відкритими для впровадження  і практичного застосування. А розробники цих проектів  відкриті для спілкування та співпраці. Крім того, ці напрацювання мають наукову та практичну цінність і деякі вже готові до впровадження, зокрема у ЗНУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини