Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ презентували напрямки співробітництва України з НАТО, інформаційної безпеки та боротьби з пропагандою

Студентам ЗНУ презентували напрямки співробітництва України з НАТО, інформаційної безпеки та боротьби з пропагандою

Студентам ЗНУ презентували напрямки співробітництва України з НАТО, інформаційної безпеки та боротьби з пропагандою
05.06.2018 11:35 Все Головні новини Факультети Журналістики Історії та міжнародних відносин Соціології та управління Юридичний Лекція про співпрацю з НАТО

5 червня у ЗНУ відбулася зустріч студентів історичного, юридичного факультетів, факультету журналістики і факультету соціології та управління з представниками Центру інформації та документації НАТО (ЦІДН) і Міністерства інформаційної політики, в ході якої були  презентовані основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук,  який відзначив важливість подібних заходів для інформування молодого покоління про діяльність НАТО та для обговорення питання національної безпеки та національних інтересів України. Спікерами на цьому заході виступили директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, представник Міністерства інформаційної політики  України Олександр Макобрій.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання  військової безпеки, членства  в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова розповіла про факти з історії заснування НАТО, етапи трансформації, цілі утворення організації,  сучасні особливості і напрямки роботи, серед яких військово-політичний напрям діяльності, боротьба із кіберзагрозами, загрозами для інфраструктури, тероризмом, піратством, гібридними загрозами,  міжнародні військові операції в різних країнах.  Також вона пояснила, як приймаються рішення за допомогою консенсусу та у співпраці між політичним та військовим керівництвом, які ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва, як здійснюється колективна оборона за статтею. Гостя відзначила, що кожна країна-член НАТО несе відповідальність за стан своїх збройних сил. Звернула увагу Барбора Маронкова і на напрями міжнародного співробітництва та допомоги НАТО Україні, складові військового і політичного співробітництва з НАТО, практичні механізми співробітництва з НАТО.  Так, учасники зустрічі обговорили політичні та військові події років холодної війни, 90-х років, події в Україні 2014 року, відносини з Російською Федерацією. Під час лекції студенти активно задавали запитання гостям стосовно історичних випадків застосування колективної оборони, позаблокового статусу, можливих перепон щодо повноцінного вступу України до НАТО та інше. На переконання  Барбори Маронкової, для вступу України в НАТО необхідне виконання низки завдань, серед яких політичне рішення всіх членів організації, а також трансформації і реформи для відповідності всім критеріям НАТО.

Про функції та напрямки роботи Міністерства інформаційної політики  розповів учасникам зустрічі представник цього міністерства Олександр Макобрій. Серед них: створення інформаційної безпеки, протидія дезінформації, інформування громадськості щодо Євроатлантичної інтеграції України та інше. Так, він пояснив міфи та стереотипи у питаннях  щодо членства в НАТО серед українських громадян, щодо позаблокового статусу України та інших векторів співробітництва. Обговорили учасники зустрічі також особливості функціонування доктрини інформаційної безпеки України,  річної національної  програми дій  України для вступу в НАТО, зокрема економічні та політичні питання та питання координації інформаційної діяльності. Серед досягнень у сфері безпеки інформаційного простору були відзначені такі вектори: просування бренду «Україна» у світі, навчання стратегічних комунікацій для держслужбовців, реалізація доктрини інформаційної безпеки та інші.

Крім того, представниками ЦІДН, Українського кризового медіа центру і Міністерства інформаційної політики України у приміщенні Запорізького обласного центру молоді була організована пересувна виставка НАТО «Формула безпеки Україна-НАТО», яка присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору і охоплює питання співробітництва України і НАТО у різних сферах. На цю виставку були запрошені і студенти ЗНУ.

Всі учасники зустрічі взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої вони обговорили питання  діяльності НАТО,  інформаційної безпеки та боротьби з пропагандою.