Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ стартували семінари-тренінги з медіаграмотності для вчителів

06.06.2018 15:51 Все Головні новини Факультети Журналістики

5 червня на факультеті журналістики ЗНУ розпочався масштабний кількамісячний проект з медіаграмотності, що передбачає проведення серії методичних семінарів-тренінгів для вчителів української мови та літератури на тему «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення нової української школи».

У цій програмі підвищення кваліфікації братимуть участь 32 учителі Запорізької області – зі шкіл Мелітопольського, Бедянського, Приазовського, Вільнянського, Пологівського районів і міста Запоріжжя.

Учасників тренінгів привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура: “Існує думка, що можна всіх вчителів замінити за один день. Але де ж взяти нових? Тому ми вважаємо, що має бути якісне перекваліфікування вже діючих, з досвідом, викладачів. Я вважаю, що центром методичної роботи, педагогічної культури є і має бути ЗНУ. Ми дуже раді бачити викладачів у нас в гостях. Допоможемо, чим зможемо”.

У першій сесії тренінгів під назвою «Медіакультура як стиль життя» свої знання і вміння вчителям передавали декан факультету журналістики ЗНУ к. пед. н., доцент Віктор Костюк, та журналіст, медіа-тренер, аспірантка ЗНУ Олександра Усенко. Учасники дізналися, яку роль грає інформація у житті сучасної людини, що таке медіа, медіаосвіта, медіаграмотнісь, медіакультура, та яким є вплив медіа на культуру суспільства. Окремим блоком занять був практичний тренінг із новинної грамотності.

По завершенню проекту у січні 2019 року, учасники презентуватимуть навчальну програму з медіаграмотності для подальшого її впровадження у навчальний процес школярів старших класів загальноосвітніх шкіл.

Проект здійснюється за підтримки Посольства США в Україні.

Катерина Сіріньок-Долгарьова,

проектний менеджер факультету журналістики