Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Лариса Петрик: «Я ще зі своїх шкільних років була переконана в тому, що в майбутньому оберу вчительський фах»

Сьогодні традиційна рубрика «Майстри педагогічної справи», у якій йдеться про кращих випускників ЗНУ, присвячена знайомству із заступником директора Запорізької загальноосвітньої школи № 61, учителькою української мови та літератури Ларисою Петрик. Своїм професійним ставленням до роботи Лариса Михайлівна здобула повагу серед учнів та колег. Уже 22 роки вона працює шкільним учителем, навчає дітей не тільки своєму предмету, а ще проводить для них уроки людяності та справедливості. Користується серед учнівської молоді беззаперечним авторитетом. Під час розмови з учителем йшлося про основні віхи її професійного становлення, а також про роль читання книжок у сучасній шкільній освіті.

-Ларисо Михайлівно, розкажіть, будь ласка, як і коли Ви вирішили стати вчителем?

-Я ще зі шкільних років була впевнена, що оберу вчительський фах. У мене були улюблені вчителі: викладач російської мови і, звичайно, класний керівник, учитель математики. Тому, бачачи те, як вони працюють з нами, я завжди прагла в майбутньому працювати з дітьми. Це була моя дитяча мрія. Я закінчила школу та пішла навчатися в педагогічне училище №1. Було, звичайно, важко бо до цього я навчалася в сільській школі, але в мене було велике бажання дізнатися якнайбільше. У мене залишилося багато гарних спогадів про цей заклад, навчання в якому – основа всього того, що я знаю, там чудові викладачі. Після коледжу я один рік відпочила і треба було навчатися далі.

-І для цього Ви обрали Запорізький національний університет?

-Так, у 1988 році я закінчила навчання в коледжі, а у 1989 р. уже складала вступний іспит до ЗНУ (тоді – Запорізького державного університету). Після успішного вступу на 1 курс вишу шість років навчалася на заочному відділенні. Водночас працювала вчителем початкових класів. А потім так трапилося, що в тій школі, у якій я навчалася, не було вчительки української мови, а директор знав, що я навчаюся на четвертому курсі університету на філологічному факультеті. Тому мене запросили викладати українську мову,  із того часу я працюю вчителем-предметником.

-Чим запам’яталося вам навчання в університеті?

-Ще в ті роки цей заклад вищої освіти мав чудову репутацію, я без сумніву туди вступила і жодного разу не пожалкувала про це рішення. Тепер часто згадую своїх викладачів, я їм дуже вдячна за науку. Згадую своїх друзів, із якими навчалася. Це – той період життя, який неможливо забути, мені трішечки сумно розуміти, що студентські роки не повернеш.

-Як склалася ваша кар’єра після завершення навчання у виші?

-Я закінчила університет у 1995 році, залишившись працювати в сільській школі. Потім переїхала до м. Запоріжжя, влаштувалася у свою рідну улюблену 61-у школу, де вже працюю 17 років і яку я не проміняю на жодну іншу.

-Що Ви можете сказати про теперішню молодь, саме про школярів, чи змінилося їх ставлення до навчання з тих часів, коли Ви самі ходили до школи?

-Я вважаю, що трішки змінилося: зараз молодь дуже осучаснена, в учнів є всі ці гаджети, комп'ютери, планшети… Мені як вчителю дуже хотілося б, щоб діти читали, перегортали сторінки книжок, а не так, як зараз: пальчиком по сенсору туди-сюди. Людина, яка багато читає, – завжди грамотна, із нею є про що поговорити, бо вона обізнана з будь-якого питання. На жаль, молодь зараз більш пасивна, для них на першому місці – нові технології. Оце мене трішечки засмучує.

-Ви якось впроваджуєте інноваційні технології у свою діяльність?

-А як же, без них зараз ніяк не можна. Мені довелося освоїти і цю науку. Так, нещодавно закінчила курс комп'ютерних технологій. Тепер разом із учнями готуємо презентації, створюємо відеоролики, аби уроки були цікаві й сучасні.

- Дякуємо за цікаву розмову, Ларисо Михайлівно, та бажаємо Вам успіхів у професійній діяльності й особистому житті!

Антон Лазаренко,

студент 3 курсу ф-ту журналістики