Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учні запорізьких шкіл взяли участь в роботі Майстерні майбутнього редактора на факультеті журналістики ЗНУ

08.06.2018 11:34 Все Головні новини Факультети Журналістики Майстерня майбутнього редактора факультет журналістики

Впродовж двох днів 4-5 червня на базі кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики Запорізького національного університету була організована робота Майстерні майбутнього редактора, в якій взяли участь учні 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Запоріжжя й області.

Упродовж двох днів учні отримали можливість ознайомитися зі світом видавничої справи від зародження до сьогодення, зануритися в захопливий світ книг, газет і журналів.

Це унікальний проект, що став стартовим майданчиком для школярів, які мріють про роботу з інформацією, прагнуть навчитися критично мислити, бачать себе авторами та редакторами якісної медіапродукції. Програма Майстерні включала цікаві тренінги, екскурсії та квести, пов’язані з професійною діяльністю редактора. Зокрема,  такі: тренінг «Коли виникла книга і друкарство?» (спікер – к.філол.н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Василівна Романюк); тренінг «Як зробити популярним читання» (спікер – к.філол.н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Інна Федорівна Горбенко); квест «Захопливий світ книжок» (організатор – к.н.соц.ком, доцент кафедри видавничої справи та редагування Анастасія Андріївна Кондрико); відвідування виставки в бібліотеці ЗНУ «Рідкісні книжкові видання»; тренінг «Як писати, щоб читали» (спікер – к.філол.н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Іванівна Тяпкіна); квест «Правильно – неправильно: як правильно писати» (організатор – к.філол.н., доцент, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Тетяна Миколаївна Плеханова); тренінг «Як зверстати привабливе видання?» (спікер – магістрант факультету журналістики Лаліта Габєлая). Крім того, для учнів організували екскурсію до прес-служби, де вони ознайомились з особливостями роботи цього структурного підрозділу та виданням газети «Запорізький університет». Відвідали учні також редакційно-видавничий відділ ЗНУ, познайомились з його матеріально-технічною базою і зробили перший крок на шляху до оволодіння  майбутньою професією.

Зазначимо, що участь у цих заходах була безкоштовною і наприкінці  учні отримали сертифікати учасників. Вони також поділились своїми враженнями від роботи. Так, Олександра Самойленко з 23 школи зазначає: «Нас зустріли життєрадісні і повні ентузіазму викладачі. Вони з такою щирістю доносили до нас інформацію, проводили екскурсії, із задоволенням відповідали на наші запитання. Ця дводенна майстерня відкрила для мене ще одну потенційну професію та університет, у якому я б хотіла навчатися. Дивлячись на всіх викладачів, які кайфують від справи, якою вони займаються, хочеться вірити, що всі люди на планеті знайдуть таку професію».

Радецька Ангеліна, КЗ НВК "Джерело" Запорізької області, смт Комишуваха переконана: «Майстерня майбутнього редактора надала нам можливість краще розібратись в історії книгодрукування й спростувала деякі міфи. Наприклад, ми дізнались, що Іван Федоров був не першим друкарем, а лише відновив друкарство. Також дуже сподобались книги-рекордсмени. Особливо здивував мініатюрний "Кобзар" Тараса Григоровича Шевченка, що був менше розміром за вушко голки. Також хочу сказати про бібліотеку, яка має свої виставки. Було дуже цікаво слухати інформацію про всі книги та в цей же час отримувати деякі факти з історії університету. Приємно здивували класичні книги світової літератури англійською та німецькою мовами написання. Це дуже добре, що студенти мають можливість читати книги в оригіналі. Це звісно ж розвиває. Атмосфера була дружньою й не було почуття напруженості та примусовості. Вся інформація була подана дуже доступно й зрозуміло для кожного. Наші тренінги розбавлялись цікавими квестами, або екскурсіями, що не давали мозку швидко заморюватись.
Також для мене, як для майбутнього абітурієнта факультету журналістики було корисним дізнатись щось нове саме про цю спеціалізацію та отримати поради щодо написання тексту. Здивувала студія університетського телебачення, де студенти проходять практику. І це, безумовно, великий плюс, бо не кожен виш надає таку можливість. Підсумувавши все, хочу сказати, що будь-яка інформація — це все ж таки страва, але не кожна зможе залишити свій післясмак. Редактор в цьому ж випадку кухар, що обирає найсмачніше і подає на стіл.  Зокрема, у мене залишився приємний післясмак».

Задоволена участю у цьому заході і учениця 10 класу Вікторія Левада: «Викладачі підійшли до цього заходу дуже відповідально і оригінально. Яскраві презентації, цікаві розповіді, захоплюючі екскурсії - все це допомогло нам поринути у життя університету. І знаєте що? Нам це дуже сподобалось! До участі у "Майстерні  майбутнього редактора"  я вважала, що бути редактором -  покликання, але якщо ти  прагнеш вдосконалити свої знання і здобути навички редактора, то твій шлях - до ЗНУ! Студенти, які навчаються на цьому факультеті дуже щирі та кмітливі, завжди допоможуть тобі зробити правильний вибір.А викладачі вкажуть тобі вірний шлях».

Більше фото з цієї події можна знайти за посиланням:   https://drive.google.com/drive/folders/1lhKcMyNnVxLaHv4iDUA4xE5VtnhmI3oN