Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дмитра Івановича Бабміндру до 70-річного ювілею нагородили медаллю Академії соціального управління та Фонду неординарних ідей й проектів

Дмитра Івановича Бабміндру до 70-річного ювілею нагородили медаллю Академії соціального управління  та Фонду неординарних ідей й проектів
11.06.2018 14:52 Все Головні новини Факультети Економічний Ювілей Економічний факультет

Святкування 70-річного ювілею доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Дмитра Івановича Бабміндри перетворилося на свято для всього колективу економічного факультету. Адже він є знаковою постаттю не лише на рівні факультету чи й університету, але й для усієї вітчизняної науки.

Привітати ювіляра зі знаменною датою завітали не лише представники адміністрації вишу, але і його колеги-науковці, адже його заслуги на освітянській й науковій ниві високо цінують як на рівні університету, так і на рівні області.

Вітаючи шановного іменинника, ректор ЗНУ Микола Фролов вручив йому Почесний  вітальний адрес і наголосив, що він, як і всі присутні на заході, вважає за щастя працювати разом із Дмитром Івановичем, адже отримує лише позитивні емоції від співробітництва із справжнім фахівцем своєї справи. «Ви досягли того рівня загальноукраїнської та загальнорегіональної відомості, а також зрілості, який не можливо перевершити», - зазначив ректор. Також він побажав ювіляру здоров’я та довголіття і запевнив у всебічній підтримці його діяльності.

До щирих привітань приєднався і перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Він зазначив, що йому випала висока честь вітати з ювілеєм знаного науковця і наголосив, що добре знає Дмитра Івановича  й плідно співпрацює з ним багато років. Адже він завжди прагне допомогти молодим науковцям, підтримати їхні перші кроки на шляху до професійного становлення. Олександр Григорович зазначив, що його справа є благородною і потрібною для громади.

Декан економічного факультету  Алла Череп у своєму привітанні зазначила, що Дмитро Іванович не лише знаний науковець, але й яскрава творча, із тонким почуттям гумору, креативна людина, яка виховує підростаюче покоління бути фахівцями і патріотами і до якого тягнуться всі довкола. Від імені усього колективу Алла Василівна подякувала ювіляру за його неоціненний внесок у розвиток факультету і кафедри, акредитацію освітньої програми «Міжнародна економіка», відкриття нової освітньої програми «Економіка довкілля і природніх ресурсів» та побажала йому козацького здоров’я й довгих років натхненної праці на благо університету. Крім того, Алла Василівна вручила ювіляру відзнаку та почесну медаль Академії соціального управління та  Фонду неординарних ідей й проектів із написом «ORA et LABORA» («Молись і працюй» - ця латинська фраза святого Бенедикта Нурсійського, який у 525 році заснував чернечий орден бенедиктинців, стала девізом відзнаки).

Так само розчулили його поздоровлення представників всіх кафедр факультету – рідної кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії, кафедри економічної кібернетики (завідувач Наталія Максишко),  кафедра обліку та оподаткування (завідувач Надія Шмиголь), кафедри управління персоналом і маркетингу (завідувач Микола Іванов), кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами (завідувач Олександр Лєпьохін), кафедри фінансів, банківської справи та страхування (завідувач Анатолій Кущик). Вітаючи Дмитра Івановича,  його колеги згадали про окремі знакові моменти його біографії та наукової діяльності, подякували за допомогу й підтримку, а також побажали йому довголіття, натхнення,  нових здобутків у професійній діяльності, реалізації усіх наукових планів і напрацювань. До привітань долучились також колеги-науковці з інших вишів та студенти.

Для довідки: Дмитро Іванович Бабміндра - доктор економічних наук, професор академік УЕАН є автором більше 200 наукових публікацій і 9 наукових монографій, співавтором розробки і введення у Запорізькій області регіональної програми використання і охорони земельних ресурсів, земельно-агротехнічних паспортів для нових агроформування ринкового типу. Практичний досвід роботи ювіляра доволі широкий, зокрема він очолював Запорізьке обласне, а потім головне управління земельних ресурсів, працював у Запорізькому інституті землеустрою, стажувався у Королівському інституті Сурвеєрів (Англія),  навчався в університеті штату Айдахо (США), пройшов стажування в центрі реєстрації нерухомого майна (Англія). За високі досягнення в проведенні земельної реформи в Запорізькій області Дмитро Іванович Бабміндра  нагороджений нагрудним знаком Держкомзему України «Почесний землевпорядник Україні», в 2000 році – Грамотою Держкомзему України, в 2002 року – Почесною грамотою Кабінета Міністрів України, в 2004 році – подяка Держкомзему України, медаллю «За розвиток Запорізького краю» та орденом «За заслуги 3 ступеня» Запорізької обласної ради. Нагороджений Почесною грамотою, подякою Кабінету Міністрів Держкомзему України. З 2011 року завідувач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Запорізького національного університету.
З вересня 2016 року завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Запорізького національного університету. Серед його наукових напрацювань багато досліджень, присвячених таким темам: «Економіка природокористування і охорона навколишнього середовища»; «Модернізація економіки шляхом розвитку виробничої та соціальної інфраструктури»; «Світові проблеми диверсифікації джерел генерації та постачання енергетичних ресурсів»; «Диверсифікація інноваційного розвитку агропромислового комплексу»; «Міжнародна інтеграція та розвиток туризму (історико-культурного, рекреаційного, оздоровчого, природоохоронного, сільського та індустріального)», а також участь у законодавчій діяльності (Земельний кодекс, Закон про землеустрій, Закон про державний земельний кадастр).