Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ для викладачів, журналістів, представників громадських організацій та держслужбовців провели тренінг «Англійська для медіаграмотності»

У ЗНУ для викладачів, журналістів, представників громадських організацій та держслужбовців провели тренінг «Англійська для медіаграмотності»

У ЗНУ для викладачів, журналістів, представників громадських організацій та держслужбовців провели тренінг «Англійська для медіаграмотності»
12.06.2018 16:40 Все Головні новини Факультети Журналістики Тренінг з медіаграмотності

Дванадцятого червня  у Запорізькому національному університеті був проведений черговий тренінг «Англійська для медіаграмотності» («English for Media Literacy»), основна мета якого  покращити рівень англійської мови, розкрити особливості навчання медіаграмотності  молодого та дорослого населення та розповісти про основні знання і навички з  медіаграмотності, якими необхідно володіти у сучасному суспільстві. Це вже третій подібний захід, який проводиться у ЗНУ в рамках відкритого онлайн-курсу англійської мови та медіа грамотності Massive Open Online Course - MOOC.

У ньому взяли участь викладачі, представники запорізьких ЗМІ, громадських організацій міста Запоріжжя та органів місцевого самоврядування. Модератором традиційно виступила доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко.

На початку заходу усіх учасників привітав проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, який наголосив на важливості  оволодіння англійською мовою та знаннями з медіа грамотності. Він побажав усім присутнім отримати максимум знань, вмінь і навичок,  знайти нових друзів та отримати задоволення від спілкування в колі однодумців.

Відзначимо, що такі тренінги для молоді тривали протягом 6 тижнів у різних регіонах України завдяки відкритому і безкоштовному курсу «English for Media Literacy» та навчальній он-лайн платформі  Coursera. А тренінг у ЗНУ проводиться у рамках другого етапу роботи і має на меті знайомство інших представників громадськості з масовим відкритим онлайн-курсом англійської мови та медіаграмотності, який організований за підтримки Регіонального офісу з питань викладання англійської мови (RELO) та Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Також треба зазначити, що масовий відкритий онлайн-курс з медіа-грамотності (MassiveOpenOnlineCourse - MOOC) реалізується як загальнодержавний проект з з 6 січня по 30 червня 2018 року. Слухачі курсу зможуть вдосконалити знання англійської мови, та в той же час дізнатися більше щодо засобів масової інформації (https://www.facebook.com/media.literacyMOOC/). Проект побудовано на матеріалах курсу EnglishforMediaLiteracy навчальної он-лайн платформи Coursera. Більш детальна інформація доступна за адресою: https://www.coursera.org/learn/media. Це розвиваючий курс, що поєднує вивчення англійської мови та навички медіа-грамотності. Курс було
спеціально розроблено з метою надати учням інформацію щодо медіа-грамотності та навчити найкращим шляхам отримання даних за допомогою сучасних засобів масової інформації. Участь в курсі вимагає знання англійської мови приблизно на рівні  B1.

Під час зустрічі учасники мали змогу попрактикуватись у англійській мові, налагодженні комунікації за допомогою  ігрових та інтерактивних методів роботи, зрозуміти основні закони сфери медіа комунікації. Також  вони дізнались про те, як викладати медіа грамотність з допомогою різних методів навчання, як розуміти тексти, мову медіа, як медіа інформація сприймається і впливає на аудиторією, що таке технічний код і як декодувати інформацію. Під час роботи у групах учасники тренінгу мали змогу визначити які відмінності між традиційними та соціальними  медіа, що таке медіа бізнес і медіа грамотність, які різновиди медіа існують, їх переваги та недоліки.

Учасники тренінгу взяли участь у дискусії та спробували спільно  з’ясувати, чому важливо бути медіаграмотним, вивчати медіа сферу та поширювати ці знання серед молодого та дорослого покоління,  що  являє собою це поняття,   як визначати надійні джерела інформації, як створюється та аналізується медіа продукт, як медіа формують нашу свідомість, почуття за допомогою  різних видів кодів.

Треба наголосити, що по закінченню тренінгу його учасники отримали відповідні сертифікати. А по завершенню курсу учасники зможуть покращити навички у спілкуванні та на письмі, а також навчаться вправно користуватися англомовними сайтами та шукати першоджерела. Крім того, додаткова мета тренінгу – дати інформацію щодо тих ресурсів, де можна вчитися медіаграмотності і англійській мові самостійно (Coursera.org, KhanAcademy.org, FutureLearning.com, EDX.org.)

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини