Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФІФ – серед активних учасників програми ЗНУ «Навчання протягом життя»

Представники ФІФ – серед активних учасників програми ЗНУ «Навчання протягом життя»

Представники ФІФ – серед активних учасників програми ЗНУ «Навчання протягом життя»
15.06.2018 09:10 Все Головні новини Факультети Іноземної філології факультет іноземної філології тренінг співпраця зі школами методологія CLIL

Підготовка висококваліфікованих кадрів, зокрема для сучасної української школи завжди була одним із пріоритетним напрямів роботи Запорізького національного університету. Тому співпраця з колегами зі шкіл міста та області є невід’ємною частиною нашої роботи.

Факультет іноземної філології вже тринадцять років поспіль щорічно проводить методичні семінари-практикуми у форматі співробітництва «університет-школа», у рамках співпраці з Інформаційно-аналітичним методичним центром департаменту освіти, науки, молоді та спорту Запорізької міськради (ІАМЦ ДОНМС ЗМР) за сприяння декана факультету іноземної філології, доцента Галини Морошкіної та провідного спеціаліста ІАМЦ ДОНМС ЗМР Ірини Нагорнової. Ця співпраця має на меті обмін досвідом у методиці викладання іноземних мов.

У 2017-2018 навчальному році цей проект ФІФ приєднали до програми ЗНУ «Навчання протягом життя» , тож він мав дещо змінений формат – здебільшого лекційна форма роботи перейшла у діалог-дискусію. Цьогорічні зустрічі в жовтні та березні під час шкільних канікул були присвячені методології CLIL (Contentand Language Integrated Learning) – підхід у навчанні, який передбачає інтегроване викладання предмету та іноземної мови, в результаті чого покращуються знання з предмету та мовні й мовленнєві навички.

Упровадження CLIL проходить у рамках спільного українсько-естонського проекту «Впровадження багатомовної освіти та методології інтегрованого навчання предмету та мові (CLIL) в ЗНУ та Запорізькій області».У семінарах взяли участь вчителі іноземних мов нашого міста та м. Мелітополя. Модераторами зустрічей були викладачі факультету – учасники фахового тренінгу «Методологія CLIL» у рамках спільного українсько-естонського проекту: доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських, Олександра Головко, Марина Воробйова; доцент кафедри англійської філології Марина Залужна; доценти кафедри викладання другої іноземної мови В’ячеслав Александров, Ольга Макєдонова; доценти кафедри іноземних мов професійного спрямування Світлана Вавіліна, Олена Васильченко та Ольга Вальченко; доцент кафедри німецької філології і перекладу Яна Кравченко та старший викладач кафедри викладання другої іноземної мови Наталія Шапочка; доцент кафедри романської філології і перекладу Оксана Тєлкова та викладач кафедри викладання другої іноземної мови Тетяна Пономаренко.

За результатами тренінгів цього тижня було видано сертифікати, що підтверджують 12 годин участі у цьому заході та є частиною підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов.

Керівник методичних тренінгів факультету іноземної філології, доцент кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Каніболоцька впевнена, що в рамках модернізації української школи суспільству необхідний сучасний вчитель, який володіє методами та прийомами, здатний сформувати необхідні іншомовні компетенції, що сприятимуть конкурентноздатності сучасного учня у майбутньому. Тому такі інтерактивні зустрічі в рамках програми «Навчання протягом життя» є необхідним елементом взаємодії школи та університету.

Варто також зазначити, що викладачі ФІФ вже розробили програми для слухачів Центру підвищення кваліфікації ЗНУ в рамках проекту «Навчання протягом життя», які адресовані не тільки вчителям іноземних мов, але й широкому колу охочив.

 

Ганна Ваніна,

заступник декана ФІФ

з інформаційної та іміджевої політики

 

Схожі новини