Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітяни ЗНУ взяли участь у Міжнародному конгресі «Школа майбутнього – шанси та перспективи»

Освітяни ЗНУ взяли участь у Міжнародному конгресі «Школа майбутнього – шанси та перспективи»

Освітяни ЗНУ взяли участь у Міжнародному конгресі «Школа майбутнього – шанси та перспективи»
18.06.2018 16:34 Все Головні новини Університет Гете-інститут міжнародна діяльність Міжнародний освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи»

П’ятнадцятого-шістнадцятого червня в Києві проходив Міжнародний освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи». Серед його організаторів – представники Посольства Федеративної республіки Німеччини в України, Посольства Швейцарської конфедерації в Україні, Посольства Австрії в Україні, Гете-інституту в Україні та інші.

Захід зібрав разом близько 400 учасників – співробітників представництв Гете-інституту, вчителів і керівників закладів середньої ланки освіти з поглибленим вивченням іноземної мови, закладів вищої освіти, у яких велику увагу приділяють формуванню мовної компетентності студентів, тощо. Запорізький національний університет на конгресі представляли співробітники Запорізького відділення Гете-інституту, яке вже упродовж кількох років успішно функціонує на базі вишу, під керівництвом доцента Юлії Романенко. Представницьку делегацію ЗНУ очолив проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Під час урочистого відкриття конгресу до його учасників звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У своєму виступі вона наголосила: «Зараз Україна перебуває в процесі значних змін у всіх галузях життя: політиці, економіці. Державному управлінні та суспільному житті. Ключовим фактором змін у житті будь-якої країни є освіта. Вона повинна не лише реагувати на них, але й завдавати дороговкази на багато років вперед, враховувати сучасні тенденції та прогнози. Від того, як сьогодні будуть сформовані орієнтири в системі освіти України, залежатиме майбутнє поколінь українців на наступні 30-50 років».

Також Лілія Гриневич подякувала представникам Посольства Федеративної Республіки Німеччини в України та Гете-інституту за активну співпрацю з українськими освітянами у цьому питанні та побажала усім присутнім творчої і плідної праці під час конгресу.

Упродовж двох днів охочі взяли участь у роботі секцій «Орієнтація на компетенції та освітні стандарти», «Актуальні вимоги до професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів», «Цифрові технології в шкільній освіті» й «Актуальні тенденції в професійній освіті». У центрі уваги учасників заходу було таке актуальне на сьогодні питання, як Нова українська школа. Також вони згадали про кращі зразки європейської шкільної освіти, про застосування інноваційних методик і технологій під час освітнього процесу тощо.

Представники ЗНУ активно взяли участь у роботі секційних засідань, у панельних дискусіях, воркшопах, авторських семінарах, диспутах тощо. Зокрема, вони мали нагоду поділитися з представниками інших закладів освіти особливостями реалізації Концепції вивчення іноземної мови, яка вже кілька років поспіль успішно втілюється в життя в університеті, розповісти про успішну діяльність на базі вишу Гете-інституту тощо. Українські освітяни зацікавилися досвідом представників вишу щодо формування мовної компетентності студентів. Своєю чергою, науковці ЗНУ оцінили свою участь у конгресі як дуже корисну й інформаційно насичену.

Як зазначив, розповідаючи про участь представників ЗНУ в міжнародному конгресі, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, на сьогодні формування мовної компетентності студентів і тим самим, підвищення їхньої академічної мобільності, – серед пріоритетів закладу вищої освіти. Він подякував усім організаторам й учасникам заходу. висловивши переконання, що саме такі зібрання науковців сприяють виробленню стратегії подальшого розвитку української школи, її входженню до європейського освітнього простору. При цьому він окремо відзначив активну позицію й прагнення до консолідації зусиль українських освітян представників Гете-інституту, який уже кілька років є важливим партнером для Запорізького національного університету і співпраця з яким сприяє розвитку німецького вектору міжнародних стосунків вишу.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

 

Схожі новини