Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили стипендіатів «ПАО Запоріжсталь»

У ЗНУ визначили стипендіатів «ПАО Запоріжсталь»

21.06.2018 09:54 Все Головні новини Стипендіальна програма «Запоріжсталі»

21 червня у Запорізькому національному університеті відбулося засідання комісії з визначення переможців на отримання іменної стипендії «ПАО Запоріжсталь» за участю представників керівництва вишу, факультетів, відділу виховної роботи та представників МК «Запоріжсталь».

Основною метою та завданням конкурсу є активізація зацікавленості студентів в отриманні якісної профільної освіти за основними спеціальностями комбіната та нових знань, заснованих на практичному досвіді, стимулювання студентської молоді до підвищення рівня її  інтелектуальної та суспільної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції, яка буде сприяти  розвитку України та Запорізького краю.

До складу університетської комісії з визначення переможців увійшли: помічник  ректора з виховної роботи Наталія Воронова, провідний інженер відділу розвитку персоналу МК «Запоріжсталь» Олексій Івченко, заступник декана з виховної роботи економічного факультету Вікторія Сьомченко, заступник декана з виховної роботи факультету менеджменту Андрій Кургузов та фахівець II категорії відділу виховної роботи ЗНУ Анастасія Шаповалова.

За словами помічника  ректора з виховної роботи ЗНУ Наталії Воронової, цього року в  конкурсі беруть участь одні з кращих студентів вишу за  освітніми програмами «Облік та аудит»  та «Логістика», що мають навички роботи або хочуть отримати практичний досвід роботи на підприємстві. На думку Наталії Валентинівни, цей конкурс є стимулом для кращого навчання студентів та отримання практичних навичок.

Своєю чергою, провідний інженер відділу розвитку персоналу МК «Запоріжсталь» Олексій Івченко зазначив, що в рамках взаємодії комбінату з навчальними закладами Запоріжжя керівництво затвердило всього 19 іменних стипендій для студентів (12 – для студентів вишів - ЗНУ, ЗДІА і ЗНТУ та 7 – для студентів Запорізького металургійного коледжу ЗДІА) та надало можливість студентам проходити практику на підприємстві. Крім того, представник «Запоріжсталі» відзначив високий рівень організації  проведення конкурсу у навчальному закладі та висловив переконання, що ця практика дасть можливість студентам отримати досвід і знання. За його словами в подальшому керівництво комбінату планує розширити перелік номінацій конкурсу за спеціальністю «Менеджмент» і долучити до участі у конкурсі студентів, які навчаються за освітніми програмами «Менеджмент організацій і адміністрування», «Бізнес-адміністрування» та інших.  А також співпрацювати з університетом та студенством в плані поширення корисної  інформації про комбінат та наявні вакансії через соціальні мережі та офіційні канали комунікації вишу.

Зазначимо, що переможці від ЗНУ обирались університетською комісією після розгляду матеріалів та презентації студентів свого бачення і перспектив проходження практики та роботи на МК «Запоріжсталь».  Вони проаналізували подані документи усіх претендентів, оцінили їх особисті якості, наявність практичного досвіду, аналітичні здібності, свідомість вибору професії,  навчання протягом двох семестрів,  науково-технічну діяльність, активну участь у суспільному житті та обрали гідних претендентів на стипендію. Участь у конкурсі  взяли 4 студенти держбюджетної форми навчання 1-3 курсів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр: Лілія Чеберко та Інна Згуровська за освітньою програмою  «Облік та аудит», а також Анастасія Герасименко і Валерія Калітьонок за освітньою програмою «Логістика» з середнім балом від 4,6 до 5,0.

Під час засідання членів комісії цікавив практичний досвід студентів, отримані знання та навички на практиці,  майбутні плани щодо подальшої професійної реалізації на металургійному комбінаті, мотивація для отримання стипендії, а також їх наукові напрацювання, які можуть бути використані під час роботи на МК «Запоріжсталь». Самі ж студенти під час презентації розповіли про свої  наукові здобутки, професійні досягнення, громадську активність.

Серед критеріїв для обрання кращих студентів треба відзначити такі: успішність – від 74 балів у вишах та від  4,7 у коледжах;  денна форма навчання; проходження практики на ПАО «Запоріжсталь» з подальшим працевлаштуванням; написання курсових і дипломних робіт за специфікою роботи комбінату;   бажання працювати на комбінаті; 100 % відвідуваності; участь у науково-дослідних роботах (тези, статті); участь у наукових конференціях, олімпіадах, конкусах; участь у корпоративних заходах комбінату; участь у соціальних проектах міського рівня; участь у культурно-творчій та спортивній діяльності.

Тож, за результатами засідання комісії були виділені дві іменні стипендії у розмірі 1700 гривень щомісяця для студентів Інни Згуровської (економічний факультет) та Анастасії Герасименко (факультет менеджменту).  Ці студенти будуть рекомендовані для проходження практики на базі «Запоріжсталі» з метою подальшого працевлаштування.