Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відбувся семінар з правового реформування медичної галузі

На юридичному факультеті відбувся семінар з правового реформування медичної галузі

На юридичному факультеті відбувся семінар з правового реформування медичної галузі
23.06.2018 12:54 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Семінар-тренінг Сертифікат

Днями на базі юридичного факультету відбувся перший семінар-практикум для працівників медичної галузі на тему «Сучасна медична реформа в Україні: сутність, правове забезпечення, соціальні наслідки». Презентацію теми здійснив член-кореспондент Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки, професор Семен Стеценко. Участь у заході взяли близько 60 фахівців із Запоріжжя та області, які займаються питаннями правового забезпечення медичних закладів, –  юрисконсульти, начальники медичних частин, заступники головного лікаря та інші.

Захід відкрила, а також представила гостя та окреслила тематику зустрічі декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. Вона зазначила, що завдяки домовленості з іншими співорганізаторами семінару, якими виступають Департамент охорони здоров’я ЗОДА і НАПН України, започатковується серія заходів, що проходитимуть на безоплатній основі і покликані розтлумачили працівникам закладів охорони здоров’я нововведення та сутність проваджуваної медичної реформи, окреслити механізми її реалізації задля ефективного виконання завдань галузі.

Звертаючись до аудиторії, доповідач відзначив, що реформа медичної галузі, яка стартувала близько року тому, передбачає кардинальні зміни у системі надання медичних послуг, а її результати, як вважають автори, мають бути доволі ефективними. Але повсякчас відчувається напруженість як серед населення, так і серед працівників медичної галузі, що пов’язано із недостатнім розумінням механізмів реалізації законодавства. Розкриваючи тему, Семен Стеценко надав аналіз демографічної та економічної складової, представив присутнім законодавчу базу, якою регулюється сьогодні медична галузь: Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (№2168 від 19.10.2017); Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості» тощо. При цьому лектор зазначив, що усі закони мають декларативний характер (динамічне тлумачення норм права), адже створені у рамках децентралізації системи управління. Він також зупинився на розкритті позитивних моментів нового законодавства у даній галузі та вказав на недоліки, які мають корегуватися залежно від ситуації.

Серед головних здобутків нового законодавства варто відзначити такі: можливість обрати медичний заклад і лікаря, з яким укладається договір на обслуговування; перехід на договірну основу стосовно надання медичних послуг; подання електронних декларацій; запис на прийом може здійснюватися особисто, за телефоном або через Інтернет. Окрім іншого, лектор вказав на той факт, що головним принципом реформи наразі стає такий: «гроші слідують за пацієнтом». Тобто договори, які передбачають державне фінансування медичних закладів, підписуватимуться лише з тими установами, які відповідають встановленим вимогам.

З іншого боку, досвідчені та відповідальні медичні працівники отримали можливість в залежності від кількості укладених із пацієнтами договорів отримувати більшу зарплатню. При цьому існує низка негативних явищ і наслідків: відтік лікарів закордон, зниження обсягу державного замовлення на освіту фахівців медичної галузі, наявність населених пунктів з малою кількістю мешканців, відповідно до чого зменшуватиметься кількість медичного персоналу на цих територіях тощо. Учасникам семінару також були представлені норми стосовно кількості договорів, які мають набрати лікарі відповідної фахової кваліфікації (сімейний лікар – 1800, терапевт – 2000, педіатр – 900 тощо). Наразі триває перехідний період реформування системи медичного обслуговування, у повному обсязі реформа почне діяти від початку 2019 року. 

Насамкінець гість відповів на запитання працівників медичної галузі, яких, зокрема цікавило створення уніфікованої нормативної системи, якою має керуватися кожен медичний заклад тощо.

Всі учасники заходу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Наступні семінари-тренінги із питань правового регулювання галузі, а також спеціальна сертифікаційна програма (Центр післядипломної освіти) заплановані на початок нового навчального року.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини