Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у Літніх студіях із викладання історії Другої світової війни та Голокосту

26.06.2018 11:40 Все Головні новини Університет наукова діяльність Літні студії для вчителів історії «Соціальні медіа та ЗМІ про викладання історії Другої світової війни та Голокосту»

Двадцять п’ятого червня в м. Чорноморську розпочалися Літні студії для вчителів історії «Соціальні медіа та ЗМІ про викладання історії Другої світової війни та Голокосту». Організаторами заходу стали Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» й музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Серед учасників Літніх студій присутні як шкільні вчителі історії, так і науковці з провідних закладів вищої освіти. Запорізький національний університет на заході представив проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук.

Під час урочистого відкриття роботи Літніх студій до присутніх із привітальними словами звернулися директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак, співголова Комісії з українського боку, заступник директора інституту історії України НАН України, професор Станіслав Кульчицький, співголова комісії з польського боку, керівник Відділу історії дипломатії і тоталітарних систем в Інституті історії Польської академії наук, завідувач кафедри міжнародних відносин Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві Марек Корнат, заступник директора департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Бєскова й директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума", директор Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м. Дніпропетровськ), експерт ОБСЄ Ігор Щупак.

Усі вони відзначили важливість вивчення історії в середній школі як вагомого складника патріотичного виховання молоді, формування в громадян України критичного мислення тощо.

Присутніх на заході також привітав проректор ЗНУ Геннадій Васильчук. Він наголосив на важливості обраної організаторами для розгляду освітянським загалом теми й побажав учасникам Літніх студій плідної роботи.

Геннадій Миколайович зазначив, що серед наукових заходів, які проходять на базі історичного факультету ЗНУ, великою популярністю серед науковців користуються щорічні «Єврейські читання». Серед магістральних тем цього наукового заходу – історія Другої світової війни та Голокосту. Крім того, ЗНУ постійно плідно співпрацює з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» й музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Виступ Геннадія Миколайовича неабияк зацікавив присутніх і став початком для цікавого обговорення.

Крім того, проректор ЗНУ – серед активних учасників засідань круглих столів, лекцій-бесід, обмінів досвідом і музейних практикумів, на які багата програма Літніх студій. Під час роботи наукового зібрання йдеться про джерела й методи проведення уроків, посвячених цій важливій темі, необхідності взаємодії батьків, вчителів і ЗМІ в процесі інформування учнів тощо.

За словами Геннадія Васильчука, участь у таких важливих наукових заходах дозволяє формувати імідж ЗНУ як провідного освітньо-наукового центру Півдня України, налагоджувати взаємозв’язки з представниками шкільних закладів освіти, брати участь у формуванні концепції викладання історії для учнівської молоді України тощо.

Таміла Тарасенко